Днями у Італії набув чинності закон, згідно з яким громадянам інших країн, які перебувають на Апеннінах нелегально, загрожує не лише депортація, а й суд та штраф у розмірі до десяти тисяч євро.
Тож українські заробітчани, які працюють в Італії незаконно, можуть позбутись усіх коштів, які заробили важкою працею. Таким чином італійська влада намагається відлякати тисячі нелегалів, які їдуть в Італію не лише з країн Східної Європи, а й з Африки. Італійців, які беруть на роботу нелегалів чи здають їм житло, закон теж не шкодуватиме. Їм загрожують не лише штрафи, а й ув’язнення. Влада також закликає італійців повідомляти про підозрілих сусідів, а також створювати громадські патрулі.
“Нічого дивного у цьому законі нема. До нелегалів завжди ставилися, як до злочинців, і не лише в Італії. Та й сам почуваєшся злочинцем, коли ти без візи, без “пермессо” (дозволу на перебування), – каже Марія Романів, яка кілька років тому була на заробітках в Італії, щоб заробити на навчання дочкам. Пропрацювала у Неаполі нелегально трохи більше року. Каже, на більше не вистачило нервів – жити у постійному страху не легко. – За рік часу в мене ніхто не перевірив документів, хоча я досить погано розмовляла італійською.
Одного разу затримали родичку, яка мене витягнула на заробітки, але відпустили - у них так само беруть хабарі, як у нас. Нерідко бувало, що українці чи молдавани напивалися, влаштовували бійки на вулиці. Ясно, що їх затримували і ще тиждень-два патрулювали той район. Сумніваюся, що італійці будуть доносити на нелегалів, бо їм це невигідно. Вони люблять мати домогосподарок, навіть якщо будинок невеличкий, а ті, хто працює легально, вимагають більшої зарплати. Я не дуже знаюся на італійських законах, але й тоді, здається, тих, хто мав працівників-нелегалів, могли оштрафувати. Та ніхто того не робив”.
“За різними оцінками, в Італії перебувають 300, а то й всі 500 тисяч українців, - каже координатор європейської реінтеграційної мережі в Україні Максим Бондаренко. - Частина з них легально, частина - ні. З українців, які перебувають в Італії нелегально, лише частина пішла на це свідомо. Більшість людей - жертви правових колізій двох країн. Скажімо, людина має якісь документи, вважає, що цього достатньо, а в Італії їх не визнають. Буває, що мігрант потрапив в країну легально, але з якихось причин не встиг виїхати з країни до закінчення візи. Європейські країни вчать нас, як будувати притулки для біженців, нелегальних мігрантів, а самі приймають такі закони.
Держава повинна захищати своїх громадян, але ж не ціною громадян іншої країни… Українські жінки заповнили нішу, яку відмовилися заповнити італійки - вони працюють прибиральницями, доглядальницями. В Італії зрозуміли: якщо не дозволити працювати на цих роботах іноземцям, працювати буде нікому. А тепер прийняли цей закон… Окрім українців, зараз там багато заробітчан з Румунії. Вони створюють суттєву конкуренцію, оскільки погоджуються працювати за значно меншу платню. Один українець працює краще, ніж п’ять румунів, але п’ять румунів коштують дешевше. А скільки довелося б платити італійцям?”.
Автор: Зіновія ВОРОНОВИЧ, “Високий замок”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|