Папа Римський Бенедикт XVI благословив і освятив золоті корони для Гошівської чудотворної ікони. На Успення Пресвятої Богородиці, 28 серпня, на Ясній горі у селі Гошові, що на Івано –Франківщині, відбудеться коронування ікони Богородиці. Уже майже три століття тисячі паломників моляться біля ікони Матері Божої і зцілюються не лише духовно, але й фізично.
У роки Другої світової війни, коли Червона армія обстрілювала німецький гарнізон, що розташовувався на Ясній горі, церква і монастирські будівлі загорілись. Однак вціліла одна стіна у храмі, на якій висіла ікона Богородиці і залишились живими монахи, які просили заступництва у Божої Матері. Це пригадують старі мешканці села Гошів, що в Долинському районі, у мальовничій місцевості Прикарпаття.
Переказують селяни й інші численні історії про зцілення людей, які протягом століть вервицею тягнуться до монастиря. Далекого 1770 року у Гошів їхала жінка, Марія Кульчицька, коли напувала в ріці коней, несподівано одна її дитина випала з воза і втопилася. Мати взяла на руки мертву дитину, занесла її до церкви і, впавши на коліна перед чудотворною іконою Божої Матері, сердечно молилася і раптом трапилось чудо – дитина ожила.
Ориґінал Гошівської ікони донині не можуть віднайти. Історія чудотворної ікони сягає
XVIII століття. На Перемишлянщині (Львівщина) мешкала родина українського шляхтича Миколи Гошівського. Він мріяв мати в домі ікону Ченстоховської Богородиці з Белза. Якось у них, ховаючись від ворогів, проживала сім’я хорунжого Андрія Шугая з Бережанщини (Тернопільщина). Коли родина повернулась додому, доньки Шугая забули за скринею загорнену у полотно ікону Пречистої Діви Марії з Белза. Хорунжий погодився залишити дорогу йому ікону в домі Гошівських. Біля неї родина Гошівських запалювала свічку і молилась. Якось одного дня у 1736 році ікона Борогодиці засяяла на стіні, а потім з очей Матері Божої закапали сльози…
Вислухавши свідків, у 1746 році Київсько-Галицький митрополит Атанасій Шептицький проголосив ікону Божої Матері чудотворною і коронував її. На прохання Миколи Гошівського ікону перенесли у монастирську церкву на Ясній горі. А згодом шляхтич подарував монастиреві усю гору, де монахи збудували дерев’яну церкву і на честь мецената назвали монастир Гошівським.
Храм спершу був доволі маленький, тому отець Юліан Мокрицький в першій половині
XIX століття почав будувати нову церкву і вже в 1842 році вона була завершена. Донині монастирський храм Преображення стоїть на Ясній горі. Саме у ньому зберігається Чудотворна Гошівська ікона і унікальна проповідальниця у вигляді човна з Апостолами, рибалками людських душ.
До кінця Х
VIII століття у “Монастирському літописі” налічувалось більше 100 записів про чудесні зцілення через заступництво Пресвятої Богородиці.
Однак навіть цей факт не зупинив радянський режим. У 1950 році монастир на Ясній горі закрили, тут був притулок для дітей з особливими потребами. Розповіли мешканці, що один чоловік зрізав усі залізні хрести в монастирі, за що отримав у подарунок автомобіль, але невдовзі, за спогадами людей, той чоловік загинув в автомобільній аварії… Наприкінці 70-х років у монастирі ще й облаштували склад, а згодом у келіях відпочивали працівники військового заводу. Саме у 50-роках зникла ікона Богородиці. Хтось каже, що її вивезли в Сибір, хтось – за кордон, версій чимало, але, на жаль, донині монахи не можуть знайти оригінал ікони, її шати та корону.
Папа Римський благословив Гошівську ікону. З 1990 року Гошівський монастир повернули собі його правдиві власники – монахи – василіани УГКЦ. У 2001 році вони віднайшли найстарішу копію Гошівської ікони. Саме її і коронують 28 серпня, розповів ігумен Василіанського монастиря на Ясній горі у Гошові отець Дам’ян Кастран.
“З 2001 року ми вже зареєстрували кілька десятків свідчень, які люди записали, це через молитву і заступництво Богородиці, коли люди оздоровились, зцілились. На основі цього зібраного матеріалу, ми звернулись до Апостольської столиці і Святіший Отець Бенедикт
XVI цього року в липні благословив корони та шати для чудотворної ікони”, – каже отець Дам’ян Кастран.
Гошівський монастир – Маріїне відпустове місце. Коронація означає, що Церква немовби канонізує ікону, визнає її чудотворною, до якої люди можуть йти з паломництвом, звертатись молитвою. Апостольська столиця надала Гошівському монастиреві декрет про оголошення його великою Базилікою і прилученням до великих Маріїних відпустових місць Католицької церкви в усьому світі.
На Успіня Богородиці вдруге після
XVIII століття ікону коронують. Під час Архієрейської літургії відбудеться урочисте накладання корони і шат на ікону, нею благословлять вірних.
Щодня у Гошів їдуть люди різних національностей і конфесій, з різних міст та сіл і не лише з України, але й інших держав. Хтось піднімається на Ясну гору пішою ходою, хтось долає увесь цей шлях на колінах, хтось на інвалідному візку чи на руках, але усі піднімаються на Ясну гору з думкою про зцілення власної душі й тіла, з проханням заступництва Богородиці для усієї своєї родини, з надією та вірою,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|