Із бідного півдня – на багатшу північ. Таким шляхом в Італії ще в 20-му столітті мігрували сотні тисяч людей у пошуках роботи і кращих статків. Минуло півстоліття, і, як свідчить нова статистика, ситуація практично не змінилася.
Країна історично залишається розділеною на відсталий південь і промислово розвиненіші центрально-північні регіони.
Старенька валіза, перев’язана мотузкою, сльозливі прощання з рідними і “Привіт, Мілан! Я приїхав сюди працювати”. Так було на початку 1960-х років. До індустріального центру країни мігрували цілими сім’ями. Тепер валізи модерніші, але уродженці південних земель продовжують, як тут кажуть, “рухатися вгору по материковому чоботу країни”.
Із роками географія внутрішнього заробітчанства розширилася, і виїздять переважно молоді одинокі люди. Серед них неаполітанець Мікеле, який після 10 років “північного життя” не шкодує про свій вибір.
“Я покинув рідне місто, бо не мав там можливості професійного росту. Там можна шукати роботу роками і безуспішно. На півночі більше можливостей для праці, особливо, коли ти молодий. На півночі взагалі працьовитіші люди. Тут живуть, щоб працювати, а на півдні працюють, щоб жити”, – поділився враженнями Мікеле. Десять років тому він відправився на навчання до Рима, потім до Мілана. Згодом знайшов роботу за фахом, одружився і залишився жити у північній області Емілія-Романья.
Майже 700 тисяч осіб покинули південь Італії упродовж останніх 10 років. Це лише офіційні дані, які оприлюднила Асоціація з промислового розвитку півдня (
SVIMEZ). Феномен італійського півдня, коли молоді мізки їдуть вчитися і працювати до центрально-північних областей у межах однієї країни, є унікальним на території Європи, мовиться у звіті.
Через проблеми півдня Італія серед європейських країн має найвищий рівень безробіття серед молодого населення. Минулого року на південних теренах працювали лише 17 відсотків осіб у віці 17-24 років, тоді як у центрально-північних містах таких було 30 відсотків. Половина з тих, хто залишається на півдні, заробляють щомісяця близько тисячі євро. А зарплата більшості заробітчан на півночі сягає від тисячі до півтори тисячі євро чи й більше.
Така картина свідчить, що ринок праці в Італії не дуже змінився, порівняно з останніми десятиліттями, коментує оглядач видання “Il Riformista” Массиміліано Ді Паскуале. Великі промислові підприємства та кращі університети зосереджені на півночі. На півдні завжди бракувало індустріального виробництва. Окрім економічних причин, журналіст наголошує і на культурних відмінностях регіонів.
“Населення півдня звикло, що йому завжди допомагають. І сьогодні там переважає така психологія. Вони чекають підтримки та допомоги. На жаль, ця постійна фінансова підтримка з боку держави і навіть Євросоюзу не стимулювала створення нових підприємств завдяки індивідуальним ініціативам. На півдні відсутня підприємницька ментальність, тоді як на півночі вона є”, – зазначив журналіст Ді Паскуале.
Із-поміж інших причин відсталості півдня Апеннін називають ще панування мафії, адже чотири потужних угруповання країни діють саме там. На думку оглядача, організована злочинність не має вирішального впливу на розвиток регіону. Багато що залежить знову таки від ментальності південного люду, а щоб її змінити, мільйонних дотацій з державної кишені не достатньо,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|