На Львівщині після двадцяти років реставрації відкрили унікальну королівську резиденцію.
У неділю офіційно відкрили відреставровану перлину замкової Галичини — Золочівський замок. Крапку у “великому ремонті” поставило відкриття Великого палацу, де роботи тривали понад два десятиліття. Двигуном палацового відродження став головний музейник Львівщини, Герой України Борис Возницький, а от гроші на реставрацію пішли з приватних джерел — рятувати замок власним коштом узявся головний “базарник” Галичини, власник найпотужнішого у Львові ринку “Південний” — нардеп–регіонал Петро Писарчук.
За словами Бориса Возницького, він до кінця не міг повірити, що замок таки вдасться відкрити: “Сюди ніхто не хотів іти працювати, але крок за кроком ми його відновили. Допомагала спочатку українська діаспора з Канади. Пізніше я звернувся до Петра Писарчука, і за його сприяння були зроблені основні роботи”. Заслуги приватних реставраторів перед “економною” українською державою визнав навіть “губернатор” Львівщини Микола Кміть, зазначивши, що відтепер у замку можна буде проводити державні прийняття високих гостей.
Один із найунікальніших палаців Галичини був зведений у 1634 році. Замок постав у добу “нової” оборонної архітектури, розрахованої на захист від артилерійського вогню. Тож ззовні нагадував радше сувору фортецю, позбавлену естетичного надміру та архітектурних прибамбасів, — наголос будівничі робили на внутрішній оздобі.
Згодом замок став королівською резиденцією, а його перлиною є так званий Китайський палац. Аналогічних за рівнем “крутизни” палаців у Європі лише два: у Санкт–Петербурзі та німецькому Сан-Сусі. Крім відновленої галицької “китайщини”, повністю відремонтували і так званий Великий палац: з автентично відтвореними панськими покоями й великою тронною залою, у якій розмістили 22 герби європейських держав та портрети їхніх вінценосних володарів. Завдяки старанням львівських музейників його прикрашають і збережені полотна Рубенса, старовинні меблі, зброя, рідкісні карти й навіть світильники з кісток іхтіозавра.
Окрім суто “антикварної складової”, включно з королівською скарбницею, де виставлено версію корони Данила Галицького, у відродженому замку знайшлося місце навіть для… історії тюрми, котра функціонувала тут упродовж 1872—1944 років. Замкова тюрма “сумлінно” виконувала обов’язки для австрійської, польської німецької та радянської влади.
Тепер, після відкриття Золочівського палацу, на черзі “запуск” замку в Підгірцях. За словами “хрещеного батька” врятованих шедеврів Бориса Возницького, це найскладніший об’єкт. “Спочатку моїм найулюбленішим замком був Олеський, тепер Золочівський, а наступним стане Підгорецький, — каже він. — Там уже почалися відновлювальні роботи, котрі, крім будівельників, ведуть скаути–волонтери, які приїхали навіть із півдня України.
Автор: Антін Браун, “Україна молода”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|