Сталося так, що випала нагода здійснити автомобільну подорож австрійськими та німецькими Альпами й спробувати принади європейського зеленого туризму у всій його красі.
Виявляється, на висоті 1000 метрів над рівнем моря не просто комфортно живуть люди, там обов’язково є асфальт, каналізація, вигоди в приміщенні, інтернет, мобільний зв’язок, кафе, ресторани й худоба, що пасеться практично на всіх вільних полонинах. Щодо мобільного зв’язку, то варто зауважити, що в пригірській місцевості трапляються випадки, коли громади через суд домагаються свого права жити без антен мобільних операторів.
Європейські лісники добре роблять свою справу: ліс в Альпах справді чистий, в більшості випадків санітарну чистку проводять коштом бюджету, а зрубану деревину безкоштовно надають мешканцям сіл для опалення приміщень. Купи складених дров супроводжуватимуть вас уздовж усіх альпійських доріг і стежок, вони є невід’ємним атрибутом усіх без винятку садиб та дворів. Більше 90% помешкань в горах мають джерела альтернативного автономного енергопостачання (сонячні батареї, колектори та вітряки).
Так само, як і в Карпатах, більшість горян задіяні у сфері туризму: надають помешкання, годують, возять і/або торгують. Місцеві стверджують, що із закінченням гірськолижного сезону кількість туристів зменшується ледь на третину. Німці та австрійці масово їдуть у гори на пішохідні та велопрогулянки, пікніки, а також подивитися на місцеві замки та фортеці. Дивно, але слов’ян там, на відміну від великих європейських міст, практично немає. До прикладу, в Мюнхені ви зустрічатимете російсько- чи україномовних туристів кожні 2-3 хвилини; натомість 100 км південніше в Fuessen чи Oberstdorf “нами”, як то кажуть, і не пахне. При тому, що тут знаходиться один з найвеличніших замків Німеччини – резиденція правителів Баварії, комплекс високогірних озер та водоспадів, а також більше десятка чудових пішохідних та велосипедних маршрутів.
В травні-червні 3-зірковий нічліг у серці Альп коштуватиме вам 40-60 євро з пари, смачнюща вечеря на двох – 25-50 євро, 50 г місцевого шнапсу – 3-7 євро. В такому місці ви гарантовано відчуєте іншу, щиру Європу, котра вам точно видаватиметься значно ближчою, ніж міська та гламурна, до котрої вже звикли.
І це тільки окремі штрихи, бо можна ледь не до безконечності розповідати про приваби тамтешнього “зеленого туризму”. І тому сумно якось за наші рідні Карпати. Бо справа аж ніяк не в цінах, які у нас зовсім не нижчі, а подекуди й вищі. Справа, як завжди, в головах, у підходах до бізнесу і життя загалом.
Європейський зелений гірський туризм відрізняється від українського тим, що:
- природні гірські трави “в пояс” навколо оселі цінуються більше, ніж ідеальний стрижений “британський” газон;
- дерев’яні будиночки ніколи не мають пластикових, піно-, полістирольних і т. п. елементів;
- найбільшу привабливість оселі надає не євроремонт, а ступінь залучення відпочивальників у реальне селянське життя та господарство (найдорожчий напій – власноруч видоєне молоко);
- на прохання подати каву ніхто з німецьких “гуцулів” не пропонує розчинну,
- безкоштовно в Альпах можна лише дихати (більшість маршрутів та атракцій є платними, але символічна плата – 1-5 євро реально вкладена в безпеку та впорядкування об’єкта);
- більшість німців та австрійців щиро та радо впустять вас у своє життя, звісно, за незначну платню (за 2 тижні я жодного разу не відчув себе в ролі Буратіно, що, на жаль, останнім часом постійно відчуваю в Карпатах).
Думаю, гуцулам ще довго вчитися. А для початку – слід перестати підміняти поняття “клієнт” поняттям “лох”, сервіс – понтами, а справжні цінності – цінниками ,
повідомляє Галицький кореспондент.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|