Коли НВЧ-печі тільки з’явилися на українському ринку, разом з ними негайно виникла страшилка: “Їжа з мікрохвильовку викликає рак”. Ще ходили лякалки, що мікрохвилі впливають на внутрішньоутробний розвиток дитини, викликаючи патологічні зміни. Що їжа з мікрохвильовки просто-таки переповнена канцерогенами …
За даними останніх досліджень ринку побутової техніки, мікрохвильовки є у кожної п’ятої родини українців. А в США НВЧ-пічок немає лише у 10 відсотків населення. При покупці продавці-консультанти запевняють, що “ця модель печі” екранована від випромінювання і абсолютно безпечна для здоров’я. Отже, небезпека все-таки є?
Не пхайте в пічку руки! - Ну, звичайно, є, - говорить директор випробувального центру Тест-Бет Олег Дроніцкій. - Якщо засунути руку в мікрохвильовку, то отримаєте опік. Як, втім, і в звичайній духовці. Тільки от спробувати підсмажити в мікрохвильовці у вас навряд чи вийде. Тому що всі сучасні моделі обладнані не просто блокуванням при роботі печі, але й захистом від дітей при вимкненому приладі.
У роботі мікрохвильової пічки використовуються радіохвилі, як у звичайному приймачі, тільки набагато потужніші та іншої частоти. Ми щодня відчуваємо на собі вплив радіохвиль самої різної частоти - від стільникових телефонів, телевізорів, комп’ютерів та інших приладів. Хвилі в НВЧ, спрямовані на їжу, зв’язують білок, що відбувається і при кипінні. Після закінчення роботи ніяких залишкових випромінювань в їжі не залишається. Тбто, по суті, їжа з мікрохвильовки так само шкідлива, як і зварена на звичайній плиті.
Так, НВЧ-випромінювання в чистому вигляді може впливати на людину, аж до серйозного опіку. Але на мікрохвильовку поставлено спеціальні металеві сіточки, через які випромінювання не проходить. Так що шкода буде відчутна лише в тому випадку, якщо протягом восьми годин кожен день випробувач цієї шкоди буде знаходитися на відстані 5 см від мікрохвильовки. Тільки на цій відстані можна частково вловити шкідливі мікрохвилі, Що виралися з НВЧ.
Важливо! В Україні діють санітарні норми - “Гранично допустимі рівні щільності потоку енергії, створюваної мікрохвильовими печами” (СН № 2666-83). За ним величина щільності потоку енергії електромагнітного поля не повинна перевищувати 10 мкВт/см2 на відстані 50 см від будь-якої точки корпусу печі при нагріванні 1 літра води. Майже всі нові сучасні мікрохвильовки витримують цю вимогу безпеки з великим запасом.
Коментар гастроентеролога. - Не можу стверджувати, що микроволн НВЧ-печі абсолютно безпечні, - каже гастроентеролог Галина Самойлова. - Але те, що їжа з мікрохвильовку стає канцерогеном, - повний бред. Вона може бути канцерогеном, якщо спочатку в ній знаходилися шкідливі речовини. Але в процесі приготування утворитися вони не зможуть.
До речі.
Мікрохвилі лікуватимуть аритмію?
Австралійські вчені розробили метод, який дозволяє за кілька секунд нагрівати потрібні ділянки серця до 55 градусів. Температура руйнує пошкоджені ділянки, блокуючи шляхи розповсюдження “неправильних” серцевих імпульсів.
- Точно так само мікрохвильова піч нагріває м’ясо. Тільки в нашому випадку область дії мікрохвиль значно точніша, і місцевий нагрів реєструється і контролюється, - пояснили вчені.
Думки вчених: “за” і “проти”. Американські вчені заявляють, що завдяки мікрохвильовкам в Америці знизилося захворювання на рак шлунка. А все тому, що в їжу, приготовлену в мікрохвильовці, не додається олій. А спосіб приготування нагадує самий щадящий - парою.
А ще НВЧ у два рази краще зберігають вітаміни і мінерали в їжі через невеликий час приготування. В Інституті харчування РАН підрахували, що при приготуванні їжі на плиті руйнується до 60 відсотків вітаміну С. А під впливом мікрохвиль - всього від 2 до 25 відсотків.
Але іспанські учені, навпаки, з обуренням стверджують, що броколі, приготована у СВЧ, втрачає до 98 відсотків своїх вітамінів і мінералів.
У 1989 році швейцарський біолог Хертель разом з професором Бернардом Бланко спробували досліджувати вплив їжі з мікрохвильовки на людину. Оскільки грошей на повномасштабне дослідження їм не дали, то учені обмежилися одним піддослідним, який по черзі їв їжу, приготовлену на плиті, а потім - в мікрохвильовці. Учені запевняли, що після мікрохвильової їжі у крові піддослідного відбувалися зміни, що нагадували початок патологічного процесу. Тобто раку. Іншими словами, збільшувалася кількість лейкоцитів. Отже, регулярне поїдання їжі з мікрохвильовки могло призвести до раку крові, запевняли учені. Але до їх слів не прислухалися.
А в цьому році Всесвітня організація охорони здоров’я видала вердикт: у НВЧ використовується випромінювання, що не надає шкідливого впливу ні на людину, ні на їжу. Єдине “але”: вживленні серцеві стимулятори можуть бути чутливі до інтенсивності потоку мікрохвиль. Тому ВООЗ рекомендує тим, у кого є кардіостимулятора, відмовитися від стільникових телефонів і мікрохвильовок,
повідомляє Menslife.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|