Тим, хто має слабкі нерви, радять обходити це місце десятою дорогою. Катакомби монастиря капуцинів у місті Палермо на Сицилії справді моторошне видовище.
Там зберігається численна колекція мертвих тіл – останки місцевої еліти і духовенства.
Унікальний музей смерті, де у відкритому вигляді покояться понад вісім тисяч муміфікованих людських тіл. У довгих коридорах праворуч і ліворуч знизу догори на тебе ніби дивляться, ніби кричать чи сміються людські скелети. Деякі лежать на полицях, як у шафі, решта висять уздовж стін, підвішені звичайним дротом.
Більшість мумій ще й одягнені або ж обмотані у старе лахміття. Власне, це зараз, після чотирьох століть, воно виглядає таким. На момент поховання мерців залишали у їхньому одязі. А те, що здається якимось лахміттям, ніщо інше як ряси братів-капуцинів. Ось із них наприкінці
XVI століття усе і почалося, розповідає сивий чоловік, отець Ауреліо Ді Вяджі. Він у коричневій рясі, підв’язаній мотузкою, та в сандалях на босу ногу – справжній монах-капуцин.
“Оскільки тут були поховані наші брати, майже усі святі, – каже він, – то благодійники (заможні люди, які фінансово підтримували монастир) виявили бажання бути похованими поруч із цими святими монахами. Так поступово охочих ставало все більше й більше, хоронили тут жінок, дітей”.
Дехто за життя обирав для себе нішу. Підземний цвинтар капуцинів був престижним місцем поховання. Дехто навіть при житті приходив сюди, щоб обрати нішу для майбутнього поховання. Через велику кількість зацікавлених катакомби довелося розширювати. Однак наприкінці 1880-х років там офіційно заборонили хоронити людей.
У незвичайному музеї кілька тематичних, так би мовити, галерей: коридор монахів, коридор чоловіків, коридор жінок та кімнати дітей.
“Є коридор під назвою “Професіонали”, там покояться тіла викладачів, адвокатів, лікарів, а також командувачів і солдатів бурбонського війська та італійської армії. Серед видатних імен іспанський художник Веласкес, скульптори Філіппо Пенніно і Лоренцо Марабітті”, – розповів отець Ауреліо.
“Кімната для висушування” Ще відкрита для огляду так звана “кімната для висушування”. У ній померлого залишали на 8 місяців. Потім тіло обмивали оцтом, одягали та викладали його у труну чи відразу вішали в коридорі. Це був найбільш уживаний метод збереження трупів. Стверджують, що зберіганню тіл сприяє також якість ґрунту та атмосфера катакомб.
Видається дивним, але якогось неприємного запаху всередині зовсім не відчувається. Охочих подивитися моторошну колекцію у вихідний день було чимало. Деякі з них, як при мені один французький школяр, ще й наважуються пальцем доторкнутися до трупа.
Який сенс зберігати донині ці трухляві змучені скелети? Виявляється, що катакомби – цінна наукова лабораторія для антропологів. Аналізуючи трупи, фахівці досліджують, що їли тодішні люди, як їхня дієта впливала на здоров’я і тривалість життя,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|