Генеральна прокуратура України підтвердила, що її співробітники знайшли голову Георгія Ґонґадзе, яку не вдавалося відшукати з моменту його вбивства в 2000 році, пише у своїй колонці на Lenta.ru журналіст Іван Яковина.
Але якщо експертиза підтвердить приналежність знайдених кісток, слідство може зіткнутися з новими загадками і прийти до несподіваних відкриттів.
Знахідка… Перш за все, варто сказати, звідки у прокуратури впевненість в тому, що фрагменти черепної кістки, які знайшли біля села Сухоліси в Білоцерківському районі Київської області, належать вбитому. Справа в тому, що місце пошуків показав колишній генерал МВС Олексій Пукач, якому пред’явили звинувачення у вбивстві Георгія Ґонґадзе.
Взагалі, версія простого збігу або виявлення черепа іншої людини, хоча і має право на існування, все ж здається малоймовірною.
Але експертиза, яку призначено на 29 липня, все ж таки зіткнеться з певними труднощами при ідентифікації. Справа в тому, що в районі, де була закопана голова, всі дев’ять років їздили трактори і машини, працював екскаватор, велися польові роботи. Через це череп, за повідомленнями слідчих, роздробився. Тепер він являє собою лише “сильно пошкоджені фрагменти черепної кістки”.
Тобто для початку його, напевно, спробують якось відновити, хоча б частково. Разом з тим для проведення генетичної експертизи цілісність кістки не є визначальним чинником: для неї достатньо і крихітної часточки біологічного матеріалу.
Але і з генетичною експертизою не все просто: українській (незалежно від результатів) можуть не повірити. Валентина Теліченко, адвокат вдови Ґонґадзе - Мирослави, вже сказала, що її доверітель, швидше за все, наполягатиме на проведенні дослідження за кордоном.
…і її наслідки. З виявленням черепа убитого журналіста та ймовірною його ідентифікацією хід слідства у цій справі може трохи змінитися. Як вважають і прокурори, і колишній адвокат Пукача Сергій Осика, провину екс-генерала можна буде вважати доведеною. Вгадати, де всі ці роки лежала голова Ґонґадзе він, очевидно, не міг.
Це - “хороша” новина. Але є й погана: картина того, що було після вчинення злочину, стає все більш незрозумілою.
По-перше, голову знайшли зовсім поруч з тим місцем, де і сталося вбивство. Чому її не намагалися шукати там раніше - ніхто не знає. Адже на суді над трьома спільниками Пукача злочинці розповіли, що поховали ще не обезголовленого журналіста саме біля села Сухоліси.
По-друге, незрозуміло, хто викопав тіло, і відтяв йому голову і перевіз тіло за двадцять кілометрів від місця вбивства - в Таращанський ліс. Саме там в листопаді 2000 року знайшли обезголовлений труп журналіста.
І по-третє, зовсім незрозуміло, кому і навіщо знадобилося, незважаючи на ризик, перепоховувати тіло?
У пресі висувалися припущення, що це зробили для того, щоб приховати факт пострілу в голову. Адже можна знайти і кулю, а потім по ній визначити, з чийого пістолета стріляли. Якщо зброя належала Пукачу або комусь з його спільників, то все зрозуміло. А якщо комусь іншому?
Можливо, на якісь з цих питань зможе дати відповідь відставний генерал. У прокуратурі кажуть, що він охоче дає свідчення, нічого не приховує і повністю співпрацює зі слідством.
Ну а експерти, без сумніву, уважно вивчать те, що залишилося від черепа Ґонґадзе, на предмет наявності кульових отворів,
повідомляє Новинар.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|