З початком нового навчального року в українських школах розпочнуть впроваджувати програму з пошуку і розвитку обдарованих дітей, розповів директор інституту обдарованих дітей Академії педагогічних наук Володимир Камишин. Програма, по суті, складається із співбесіди і тестування школярів починаючи з молодших класів. Подібна програма успішно діє в США і багатьох країнах Європи.
Попит на таланти у всьому світі зростає, в багатьох країнах на пошуки вундеркіндів кинуті кращі сили педагогічної науки. Подекуди є навіть спеціальні служби, які за допомогою різних тестів і анкет “виловлюють” майбутніх Ейнштейнів, Едісонів і Гейтсів, а потім вживають всіх заходів, щоб їх талант не загаснув. В Україні ж ситуація інша: у нас працюють з дітьми, що вже проявили свій талант, який помітили батьки або шкільні вчителі. Цілеспрямованих “пошукових груп”, які б тестували школярів, у нас немає. Воно і зрозуміло: вундеркінда потрібно не лише виявити, з ним необхідно працювати,
повідомляє Освітній портал.
Обдаровані діти - незвичайні, створюючі проблеми для батьків і вчителів. “Така дитина мислить нестандартно і вимагає особливих підходів, - розповідає президент Малої академії наук Станіслав Довгий. - Наші вчителі не готові до роботи з такими дітьми: студенти педагогічних ВНЗ вивчають проблему обдарованих дітей оглядово, курсів з підготовки фахівців, які могли б працювати з обдарованими дітьми, у нас немає. Адже у такої дитини незмінно виникають конфлікти з однокласниками. Це, до речі, проблема і для самої дитини - вона не завжди і сама розуміє, що з нею відбувається”.
Нещодавно при Академії педагогічних наук створили Інститут обдарованої дитини. Ця структура зараз зайнята збором і розробкою науково-методичного матеріалу, який допоміг би виявляти і підтримувати дитячий талант.
Поки що відлагодженої системи “полювання” за талантами немає, тому батькам доводиться самим шукати гуртки та секції, що відповідають здібностям їх дітей. З вересня Інститут обдарованої дитини хоче провести тести в декількох школах країни і перевірити свої розробки з пошуку геніїв.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|