Саме так назвав свій документальний роман простий робітник В’ячеслав Гордієнко, який після катувань у міліції став інвалідом.
Довгих сім років простий працівник морського порту В’ячеслав Гордієнко шукав правди і знайшов її. Чоловік виграв суд в облуправління міліції Херсонщини й добився довічної матеріальної компенсації. Після цього пан Гордієнко написав документальну книгу про свої митарства і відверто розповів усім, що треба робити маленькому українцю, щоб захистити себе від “перевертнів у погонах”. Книга відверто шокує, а її діючих осіб можна легко впізнати, тому спочатку видавці боялися її друкувати. Але наполегливість В’ячеслава і його спрага до справедливості таки перемогли. Тепер книга “Менти поза законом” є таким собі підручником, що розкриває методи захисту своїх прав в умовах тотальної кримінальної кругової поруки правоохоронців. В’ячеслав Гордієнко впевнений, що його праця допоможе багатьом українцям, що опинилися в біді.
Одного били вп’ятьох. До міліції В’ячеслав Олександрович потрапив через недбалість міліціонерів: щоб скоріше відзвітувати про розкриття справи, докера морського порту голослівно звинуватили у крадіжці мішка цукру з румунського судна. Чоловік ні в чому не зізнавався й відмовлявся співробітничати зі слідством. Ще й мав зухвальство, на думку “оперів”, стверджувати, що ні в чому не винен. Тоді його, як дуже “незговірливого”, завели в ізольовану кімнату й побили до нестями. Пізніше суд визнав, що жорстоке “вибивання” потрібних міліції зізнань за участю п’ятьох (!) оперативників стало причиною розриву в пана В’ячеслава лівої нирки, відкритої черепно–мозкової травми, перелому руки та великої кількості інших травм.
Що й казати, на чоловікові після такої “відвертої бесіди” не залишилося живого місця! Покаліченого В’ячеслава “швидка” відвезла до лікарні, де його було терміново прооперовано. Нирку видалили, побиту голову, руки й ноги забинтували. А незабаром слідство у справі було припинено через відсутність складу злочину. Таким чином, ні за що ні про що Гордієнко став непрацездатним інвалідом ІІ групи. Ще й з роботи його звільнили, бо інвалід уже не міг виконувати свої обов’язки.
Здавалося, що життя пішло нанівець… Але В’ячеслав знайшов у собі сили протистояти “правопохоронцям”: найняв адвоката й узявся довести, що нирку йому зашкодили у стінах райвідділку міліції, а не після випадкового падіння на стілець (як в один голос свідчили міліціонери). Тільки через сім років після митарств інстанціями суд виніс рішення на користь В’ячеслава Гордієнка, а керівництво обласної міліції примусили відшкодувати йому матеріальні і моральні збитки.
Представники міліції оскаржили рішення Феміди в Апеляційному суді, але — безуспішно. Це була перемога. В’ячеслав Гордієнко тепер довічно одержуватиме щомісячну компенсацію за відняте в нього здоров’я. Щоправда, перемога ця часткова: адже винних міліціонерів так і не було покарано…
Допити записував у блокнот. …Відразу після операції лікарі відговорювали побитого докера зв’язуватися із кривдниками у погонах: мовляв, і здоров’я вже не те, і в пам’яті після черепно-мозкової травми почали відбуватися провали. Адже тепер чоловікові задля того, щоб орієнтуватися в подіях, треба було усе, що відбулося із ним за день, записувати у блокнот! Де вже тут по судах бігати та боротися із добре обізнаними у законах та здоровими кривдниками із міліції. Втім саме блокнотні записи за роки судової тяганини лягли в основу документально-художнього роману “Менти поза законом”. В’ячеслав чемно запитував слідчих, прокурорів, суддів, чи можна йому паралельно з бесідою вести свій запис у блокноті. Заперечень не надходило. І Гордієнко скурпульозно записував кожне почуте слово, щоб нічого не переплутати. Потім довгими вечорами переписував свої записи в щоденник. За ті роки, що йшла судова тяганина по його справі, таких щоденників у чоловіка зібралося біля сотні…
Перші екземпляри книги В’ячеслав Гордієнко подарував безпосередньо учасникам тих подій. Решта — пішла у роздрібний продаж. “Мій досвід може бути корисний тим, хто постраждав від несправедливості й прагне відновити істину. Адже справи в українській міліції краще не стають, — розповів В’ячеслав Гордієнко. — І от що цікаво: книгу в мене охоче розкуповують не тільки прості люди, а й самі працівники міліції та прокуратури. Чому? Можливо, щоб на майбутнє знати, як не треба проводити слідство!”.
Наразі В’ячеслав Олександрович узяв участь у всеукраїнській виставці книг вітчизняних авторів і за свій документально-художній роман одержав диплом “За завзятість у досягненні справедливості”.
Коментар із приводу: “Маленького українця” б’ють усі, кому не ліньки, а захистити його — нікому
Семен ГЛУЗМАН, правозахисник, директор українсько-американського бюро із захисту прав людини
— Випадок із В’ячеславом Гордієнком — велика рідкість. Тому що побиті в міліції люди, як правило, воліють тихо піти, залікувати сердечні й фізичні рани і довгий час за кілька кварталів обходять той райвідділ міліції, де над ними знущалися й катували. На жаль, таку людину можна зрозуміти: адже спробуй він захищатися, як миттєво зачепить не тільки конкретних людей, які його били, а й усю величезну машину МВС. А зараз усі відомства, включаючи Міністерство внутрішніх справ, зайняті не своїми прямими обов’язками, а політикою. Тому “маленького українця” б’ють усі, кому не ліньки, а захистити його — нікому.
Звичайно, є Європейський суд із прав людини, Держдепартамент США й інші міжнародні експертні організації. Але це якийсь феномен, що йде ще з часів СРСР. Мовляв, давайте напишемо в Американське посольство, а ще краще — президентові США й розповімо, як нам отут погано живеться. Але це ж смішно! Не будуть вони нас захищати від української міліції! Найголовніше, що повинні зрозуміти наші люди: у них є можливість самостійно боротися за свої права на місцях. Зрозуміло, що для цього потрібні хоча б мінімальні знання в області юриспруденції, час і гроші. Але ж часто дуже погано працюють і наші адвокати. Особливо у провінції, де вони бояться суперечити міліції, тому що все там взаємозалежне. Але я вірю, що якщо цю тему частіше піднімати в суспільстві, то з кожним днем збільшуватиметься кількість людей в Україні, які зрозуміють, що захистити себе — можна. Навіть від такої величезної й неповороткої махіни, як МВС.
Автор: Ірина КИРПА, “Україна молода”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|