Іспанія довго була країною, де іноземному заробітчанину можна було легко знайти собі роботу низької кваліфікації. Навіть нелегально. Але криза внесла свої корективи. З маленької напіврозваленої хатинки тихо лунають звуки африканської музики.
Біля неї близько тридцяти молодих африканців. Вони розгублені. Перелякано позирають на мікрофон. Спілкуватися з журналістами не хочуть. Як і більшість африканців на півдні Іспанії, вони тут вже чотири або п’ять років. Припливли на маленьких човнах з Малі або Сенегалу. Багато хто з них вже довго не може знайти роботу. Зрештою, Серж погоджується дещо розповісти:
“Ми беремося за будь-яку роботу. Байдуже, яку саме. Але зараз стало складно. Ми йдемо вздовж поля і запитуємо власника, чи не потрібна робоча сила. Але нині немає роботи. Чому? Я не знаю”. Про світову економічну кризу Серж не чув.
исокі штрафи за нелегальну працю
Високі штрафи за нелегальну працю. Криза і високий рівень безробіття змусили іспанський уряд вжити заходів для боротьби з заробітчанами-нелегалами. Якщо раніше в Іспанії знайти низькооплачувану роботу прибиральника, помічника на кухні або збирача врожаю, не маючи на це відповідного дозволу, було легко, то тепер ситуація різко змінилася.
Жорсткі законодавчі зміни запровадили ще після початку кризи на ринку нерухомості, котра зробила безробітними десятки тисяч іспанців. Тепер кожному, хто бере до себе на роботу нелегала, загрожують високі штрафи. Іспанська поліція регулярно проводить рейди, ретельно вишукуючи порушників.
Тепер іспанці готові і на польові роботи. У провінції Уельва вирощують багато оливок, апельсинів та полуниці. Фермер Антоніо Луїс Мартін раніше повинен був наймати на сезонні роботи іноземців, оскільки його співвітчизників ця праця не приваблювала.
“Іспанці не хотіли працювати в сільському господарстві. Більшість йшла працювати на будівництво. Тому я раніше наймав на роботу іноземців. Наприклад, румунів або поляків. Але коли ці країни приєдналися до ЄС, почалися проблеми. Тому я нині орієнтуюся на Південь. Зараз у мене працюють марокканці. З ними я не маю жодних проблем”.
Антоніо Луїс Мартін платить своїм робітникам як належить. 34 євро на день. Якщо раніше іспанці працювати за такі гроші не хотіли, то тепер вони теж наймаються сезонними робітниками на поля. Наприклад, Джонатан Бартоломео Сантана:
“Я почав працювати як автомийник. Тоді перейшов на будівельні роботи. Але тепер, коли така криза, я знову на польових роботах. Що буду робити після того, як зберуть врожай? Не знаю”,
повідомляє DW.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|