Сергій Палюткін — депутат районної ради, фракція БЮТ, член комісії з питань освіти, засобів масової інформації та зв’язків з громадськістю. Мешкає в Турці, працює в Коломиї — на посаді завідувача педагогічної практики індустріально-педагогічного технікуму.
Зростав і навчався Сергій Палюткін у Запорізькій області, де 1980 року і закінчив Бердянський державний педагогічний інститут. Звідти, за направленням, того ж таки року розпочав трудову діяльність у Турківській загальноосвітній школі. Пропрацював у ній 20 років, з них 13 років — керівником. З 2000 року — в індустріально-педагогічному технікумі. Спільно з дружиною виховали двох дітей.
Як політик, Сергій Олександрович вважає, що наше суспільство ще не доросло до виборів за партійними списками. Систему слід було апробувати спершу у Верховній Раді, тоді впроваджувати в обласних, і аж згодом — у районних радах. На користь такої думки свідчать, так аргументує пан депутат, вибори до сільських рад, куди таку систему не впроваджували, тож виборці голосували, як і раніше, за конкретних осіб. І тепер тут, як бачимо, нема тих перечинів, які заважають працювати обранцям на вищих щаблях влади.
Так само нам зарано впроваджувати адмінреформу, пропоновану Романом Безсмертним, — переконаний Сергій Олександрович. Переймається цим як мешканець села, як син селянина — голови колгоспу. Бо що таке забрати сільську раду із села? Там, де вона є, проблеми все ж таки вирішують, у міру своїх можливостей. Але всі можливості замикаються на грошах. А у Турці вкрай необхідно перекрити дах на Будинку культури, бо стара черепиця вже потріскала. Але, знову ж таки, — нема грошей. І тим не менше…
Зростав Сергій Палюткін у одному із великих сіл Запорізької області, яке мало 4 колгоспи, 4 школи (три середні й одну восьмирічку), 5 дитячих садочків. Бо кожен голова колгоспу знав, що коли не буде нової школи, восьмикласник піде здобувати освіту деінде і навряд чи вже повернеться у рідне село…
І хоча зростав у сім’ї голови колгоспу, та особливих преференцій не мав. Батько його виховував строго, за Макаренком: через працю. І батьківські уроки син запам’ятав назавжди. Пригадує, як в 1987 році, 28-річним, став директором школи. Поділився цією радісною новиною з татом, який на той час очолював тамтешню сільську раду. Поїхали разом на пасіку. “Пам’ятай, сину, що за тобою стоять люди! — наповідав синові Олександр Семенович. — І що саме ти за них відповідаєш!” Пам’ятати цю мудру пораду його син Сергій хотів би побажати сучасним політикам усіх рівнів. Що люди — то не просто електорат на виборах, що люди — для них, а вони — для людей, які потребують уваги щодня, а не раз на чотири-п’ять років.
Батько на літо охоче брав онуків до себе. І їх виховував за народною педагогікою.
Отак, через політику, наша розмова перейшла на сім’ю Палюткіних. “Наша сімейна цифра — це “двійка”. Я народився 2 квітня, дружина Олександра Олександрівна (заступник директора Турківської школи) 2 жовтня, а одружилися ми 2 травня”.
На цьому, щоправда, “двієчна” містика і закінчується. Хіба що син народився 1982 року, та його і братові діти народжувалися щодва роки. Тепер діти Палюткіних уже дорослі. Син після Львівської політехніки працює головним інженером у Львові і теж виховує власного сина. Донька після закінчення Львівського університету ім. І. Франка навчається в аспірантурі НДІ Національної академії України.
Вболіває Сергій Палюткін і за державу, і за район, і за Турку, яка вже давно стала йому рідною, і за Коломийський індустріально-педагогічний технікум, де завідує педагогічною практикою. Тут учні після дев’ятого класу за п’ять років можуть здобути освіту молодшого спеціаліста. Мають можливість продовжити навчання у Хмельницькому національному, Кам’янець-Подільському університеті чи Глухівському педагогічному університеті (Сумська область). Заклад — єдиний у західному регіоні, котрий готує майстрів виробничого навчання.
І все ж. Великий педагогічний досвід пана Палюткіна дозволяє йому стверджувати, що молоді поганої не буває. Інша річ, що, попри школу, у вихованні молодого покоління вирішальна роль належить родині, батькам: татові і мамі. І не обов’язково, що то має бути “виховання буком”. Головне — не розбещувати дітей, а там, гляди, і люди з них вийдуть.
Автор: Олег ПРОСКУРЯКОВ, Вільний голос для Коломия ВЕБ Порталу
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|