Німці надають перевагу готівковим розрахункам. 83% воліють щодня розплачуватися за товари та послуги купюрами та монетами. Приблизно 12% використовують електронні картки та майже 1,5% - кредитки.
Федеральний банк Німеччини надрукував багато готівки. До переходу на євро в країні було надруковано 140 мільярдів. Тепер загальна сума надрукованих банком грошових одиниць становить 328 мільярдів.
Особливо велика потреба у вільній готівці виникла минулої осені, коли після банкрутства американського Lehman Brothers почалася хвиля паніки. Багато хто через недовіру до банків забрав гроші з рахунків, воліючи зберігати готівку вдома. Пояснює Гельмут Ріттґен – представник Федерального банку.
“Велика частина грошей, які тоді були зняті, осіли в сейфах і скарбницях людей або були спрямовані за кордон. Це була левова частка. Тепер ситуація поволі нормалізується”.
Ліпше вдома, а не в банку. Однак люди досі тримають на руках багато готівки. За приблизними підрахунками - від 55 до 60 відсотків усієї готівкової маси. Хоча для того, щоб покрити потреби жителів країни, достатньо лише 31 мільярд євро. Цього вистачить на звичайні щоденні витрати: купівлю продуктів та оплату найрізноманітніших товарів та послуг.
Складно однозначно сказати, чи люди тримають гроші вдома під подушкою, бо не довіряють банкам, чи використовують їх для нелегальних оборудок, наприклад, купівлі-продажу наркотиків, чи платять за товари й послуги “по-чорному”.
“Чорні гроші”. Якщо йдеться про так звані “чорні гроші”, то вони часто спочатку спрямовуються за кордон, а звідти знову повертаються в країну. Яскравий приклад - Іспанія, пояснює Тіло Заррацін – член правліня Федерального банку Німеччини.
“Ми не знаємо, чому готівка притримується. Можливо, щоб здійснювати тіньові розрахунки. Спостерігаючи потужний потік грошей між іспанськими та німецькими банками, можна сказати, що це не лишень тому, що туристи платять готівкою. Це також означає, що котеджі для відпочинку там багато хто з німців оплачує готівкою. Це означає, що гроші звідси виводяться, крім того у багатьох країнах суми зазначені в угодах купівлі-продажу є іншими, ніж реальна вартість”.
Тобто - той, хто сплачує готівкою, таким чином збуває свої “чорні гроші” і водночас сплачує нижчий податок за придбану нерухомість і нотаріальні послуги. Оскільки всі стягнення вираховуються від суми, яка зазначена в угоді.
Міцна валюта. Ще багато готівкового євро зберігається в інших країнах, як резервна валюта. Нині, коли долар дещо втратив свої позиції, євро залишається міцною валютою. Тобто, насамперед у тих країнах, де національна грошова одиниця не є дуже стійкою, люди починають замість розрахунків у доларах переходити на розрахунки в євро,
повідомляє DW.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|