Примусова праця і рабство у його сучасних проявах існує і в Німеччині. У багатьох випадках ці злочини складно виявити і покарати винних, адже жертви, які переважно є нелегалами, бояться скаржитися.
Вони працюють помічниками в кулінарії, виконують роботи по господарству або займаються проституцією. Скільки їх у Німеччині, точно не може сказати ніхто. Багато хто з жертв перебуває в країні нелегально, тож постійно боїться бути депортованим. У тому, що йдеться про сучасну форму рабства, сумнівів немає. За даними німецького федерального відомства кримінальної поліції, лише 2007 року було проведено слідство за 450 справами щодо сексуальної експлуатації.
Допомогти жертвам – це мета проекту Німецького інституту з прав людини і фонду “Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє”. Його керівник Мартін Сальм розраховує подати важливий сигнал:
“Сигнал для жертв, що вони мають права, що існують можливості для захисту. Сигнал для громадськості: в Німеччині існує примусова праця, цю форму сучасного рабства не можна толерувати. Зловмисники теж мають отримати сигнал, що їх може бути покарано, що це може їм дорого обійтися”.
На перший погляд видається, що розрахований на три роки проект, має мало шансів на успіх. Жертви бояться звертатися до консультаційних пунктів або скаржитися на дії своїх кривдників. Практика вирішення таких справ у судах теж дає чимало приводів для скепсису. Потерпілі на таких процесах найчастіше виступають як свідки, в той час, як позови про відшкодування залишаються без уваги, каже директор Німецького інституту з прав людини Гайнер Білефельдт. На його переконання, права людини не мають нівелюватися, навіть у тих випадках, коли йдеться про права нелегалів.
“Навіть якщо люди перебувають в країні нелегально, не маючи відповідного дозволу, на них також поширюються права людини. Ці права не залежать від статусу особи і дозволу на перебування”.
Петра Фольмар-Отто - автор дослідження “Торгівля людьми в Німеччині” теж висловлюється за новий підхід до тлумачення правових норм щодо права на перебування в країні. У такий спосіб можна було б допомогти тим нелегалам, яких використовують. За її словами, нинішня ситуація тільки на руку зловмисникам, які примушують інших безкоштовно на них працювати.
Ініціатори проекту наголошують, що окрім фінансової та юридичної допомоги потерпілі потребують також психологічної підтримки. Їм важливо повернути віру в себе і бажання самим вирішувати свою долю, каже Білефельдт. “Усвідомлення власної цінності та людської гідності значною мірою залежить від того, що людина пережила. Жертви торгівлі людьми мають часто дуже тяжкі психологічні травми”,
повідомляє DW.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|