У ці дні в Україні діють десятки молодіжних таборів від різноманітних організацій. Велику популярність мають і табори націоналістичного спрямування. Тут молоді люди у польових умовах, намагаються виживати серед дикої природи, при цьому вивчають українську історію, стратегію і тактику вояків УПА, українське мистецтво та позбуваються поганих звичок.
“У цих таборах ми хочемо відтворити ту атмосферу, яка панувала у середовищі наших дідів та прадідів, які, будучи в ОУН-УПА, боролися за незалежність України - розповідає Василь Попович, який провів вже не один такий табір. - До речі, до нас на Прикарпаття у табори прибувають юнаки і юнки Криму, Луганська. Дніпропетровська, Сум, Закарпаття, Львова, Тернополя та Івано-Франківська”.
За словами прибулих таборувальників зі Сходу та Півдня, вони зібралися отут, серед смерек, тиші та вогню, щоб набратися сили у цих горах та продовжити їхню щоденну боротьбу. І не треба дивуватися, адже цим хлопцям і дівчатам у себе вдома, на жаль, доводиться відстоювати право бути українцем в Україні та говорити рідною мовою. Деколи навіть б’ють. Тому доводиться триматися всюди разом.
“Неабиякою бідою нашої нації є шкідливі звички, які, по суті, гублять молодь, каже Василь, - Тому в таких таборах ми пропагуємо здоровий спосіб життя. Таборувальники щодня по кілька годин займаються спортом, зранку - обов’язкова руханка (зарядка - авт.). а далі ознайомчі мандрівки місцями боїв УПА, відвідини церков, музеїв”.
Для молодих націоналістів проводяться “гутірки (бесіди, лекції - авт.) з історії, ідеології, українського націоналізму, спортивні змагання, концерти та конкурси на краще виконання українських народних, стрілецьких та упівських пісень”.
На території таборів суворо заборонено курити. Якщо вже дуже хтось хоче, то може це робити біля вогню, але більшість молодих людей засуджують куріння. Про алкоголь, та легкі наркотики не може бути й мови. Для того, аби хтось не приніс лукавого зілля, усі речі керівники ретельно перевіряють. “Тут не порушують нічиїх прав, - кажуть молоді люди, - якщо хтось хоче випивати чи курити, то може робити це будь-де. І це його вибір, але таким серед нас - не місце”.
А за вживання матюків чи засмічення навколишнього середовища можна отримати 10 буків по м’якому місці. Молоді націоналісти розповідають, що колись таке покарання було поширене серед вояків УПА. Це робилося для того, аби людина спам’яталася і не губила себе, бо її ясний, а не затуманений розум, міцне здорове тіло потрібні нації. “Але буває, - мовить Василь Попович, - що хтось таки сходить на манівці. - Тоді кілька буків швидко допомагають розуму піднятися з того самого місця голови”.
У таборах є навіть є спеціальні люди, які виконує це покарання. Проте до такого вдаються дуже рідко, бо ж ці юнаки та юнки однозначно за здоровий спосіб життя. Вони вітають спортивні досягнення, прагнення до знання та наукові здобутки своїх друзів.
Серед таборувальників багато студентів вузів, аспірантів, чимало працюють в державних установах. Тому цим дівчатам та хлопцям не треба повторювати прописні істини, адже вони знають, що живуть заради свого щастя та щастя нації у сильній та багатій Україні.
Автор: Галина ПЛУГАТОР, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|