Суспільство у фінансовому плані поставлено з ніг на голову, хоча кількість мільйонерів зростає, тоді як рядові громадяни платять більше у вигляді хабарів, ніж у вигляді податків, пише у колонці, яку опубліковано у свіжому номері видання, англомовна газета Kyiv Post, що виходить у Києві.
Не треба бути генієм, щоб побачити, що з країною щось не так: більшість людей не платять прибутковий податок, зате регулярно змушені платити хабарі представникам влади, контрольованій представниками бізнесу і політичною елітою. Тим часом, офіційна кількість мільйонерів зростає, водночас, набагато більше мільйонерів залишаються незареєстрованими і не платять податки.
Згідно з інформацією високопоставленого податківця, 7 423 українці в 2008 році задекларували дохід у більш ніж мільйон гривень. Це на 400 українців більше, ніж у попередньому році. Однак податківці кажуть, що набагато більше число українців приховують мільярди гривень доходу.
Крім того, менш ніж 546 000 із 22 мільйонів українських заробітчан (з 46 млн. осіб населення), подали податкові декларації на доходи, зароблені в 2008-му. Вони задекларували 22 мільярди гривень, на відміну від 30 мільярдів гривень у 2007 році.
Отже, якщо більшість українців уникають сплати податків, чи стають вони багатшими? Не зовсім. Замість того, щоб платити податки, які прозоро витрачаються на суспільні потреби, громадяни змушені мати справу з процвітаючим чорним оподаткуванням. Центр антикорупційних досліджень та ініціатив в Україні недавно підрахував, що до десяти відсотків своїх доходів українці витрачають на хабарі. Податкові та урядові інспектори, професори, лікарі та вчителі - всі є частиною складної культури корупції.
Проблема в тому, що хабарі є регресивним податком. Платежі надходять від найбідніших і незахищених верств населення до найсильніших і найвпливовіших. З іншого боку, прибутковий податок прогресивний - його засновано на платоспроможності.
Куди йде більшість грошей? Після 18 років незалежності гроші все ще дозволяють зберігати систему, створену бізнес-магнатами, бюрократами і законодавцями. Разом, як клас, вони приймають складні закони та нормативні документи, водночас, змушуючи ключові державні інститути - такі як правоохоронні органи - служити приватним, а не суспільним інтересам.
Україна залишається сильно корумпованою і бюрократичною країною, де олігархи видобувають природні ресурси та збагачуються, тоді як більша частина населення перебуває за межею бідності. При цьому положенні справ субсидії та внутрішні операції, м’яко кажучи, є лише частиною загальної картини.
Рінат Ахметов, найбагатший мільярдер країни, і його благодійний фонд Ефективне Управління гідні того, щоб бути виділеними із загальної маси. Оскільки Ахметов перебуває на вершині піраміди, незалежно від того, хто перебуває при владі, він має більше впливу, ніж хто інший для того, щоб привести країну до відкритої та конкурентоспроможної економіки, прогресивної податкової системи та усунути тіньові махінації, які є характерними для українського бізнесу. Якби Ахметов дійсно хотів подібних змін, як стверджують в його фонді Ефективне Управління, то ці зміни на даний момент було б завершено. Зрештою, ми вважаємо, що він є господарем в уряді і в бізнесі більше, ніж будь-який інший українець.
Великі роботодавці, такі як Ахметов, також повинні почати виплачувати працівникам достойні заробітні плати. Чому українські працівники сталеливарних заводів або шахтарі заробляють у кілька разів менше, ніж представники аналогічних професій у Польщі? Замість цього Ахметов та інші мільярдери своїми діями демонструють незацікавленість у зміні економіки, заснованої на експлуатації дешевої робочої сили та природних ресурсів.
Суспільство в фінансовому плані перевернуто з ніг на голову і залишиться в такому положенні, поки регресивні податки (хабарі) не викорінять з економіки та замінять прибутковим податком, який будуть платити всі, особливо ті, які найбільше здатні на це,
повідомляє Новинар.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|