У Карпатських горах, Альпах та у могилах вздовж Дніпра і Південного Бугу лежать останки пращурів усіх сучасних європейських народів. Це, вважають деякі вчені, довели чотирирічні дослідження українських та американських палеонтологів і археологів, котрі використали у своїй роботі новітні досягнення генетики.
Так, науковці провели ДНК- експертизу сучасних карпатських горян – лемків, бойків і гуцулів. Про те, що вчені побачили в результатах генетичних досліджень, розповів Радіо Свобода керівник українських експертів, історик та археолог Михайло Відейко.
– Є така ідея, що у горах затримуються релікти давніх народів, націй, які проходили через ці гори або жили поруч. Це дійсно виявилось так. Ну, наприклад, одна з груп цих горян виявилась нащадками палеолітичного населення Європи доби мамутів. Були там різні інші групи народів, які з’явились у Карпатах в інші часи.
– Отже, фактично дослідження міжнародної групи науковців доводять, що Карпатський регіон – прабатьківщина багатьох європейських народів… Чи є щодо цього якісь інші докази, наприклад, при аналізі ДНК?
– Цьому – нашим дослідженням – ми завдячуємо Олексію Нікітіну, киянину, але він працює у Мічіганському університеті, США. У нього з’явилась блискуча ідея – пошукати в Україні сліди давніх європейців. Він почав розмотувати ниточку за зразками кісток із давніх поховань. Було взято зразки різних епох. Виявилась дивовижна картина: вагома частина зразків вказувала на зв’язок населення, яке належало до різних археологічних культур, до різних епох, і жили вони у різні епохи – з інтервалом у тисячі років! Вони по-різному розмовляли, по-різному вдягались – але частина їх була нащадками отих вище згаданих мисливців на мамонтів, які 40-30 тисяч років тому прийшли сюди і відтоді жили на цих – українських землях.
– Професоре Відейко, ці відкриття можуть доповнити картину великих переселень і пересувань народів у давні часи, хіба ні?
– Ніщо не вічне – але залишились люди, які можуть вести свій родовід від початку – від появи людини розумної на теренах Європи. Ну, це явище характерне для багатьох європейських країн. А от у чому унікальність України на європейському тлі? Під час зледеніння льодовик немов би цю першу людську популяцію в Європі розрізав навпіл – на схід і захід. Одні пересиділи “холодну погоду” у Піренеях – а решта, виявляється, у нас в Україні. Сучасна Україна стала схованкою для homo sapiens упродовж десятків тисяч років. І чимало європейських народів можуть знайти своє коріння в українській популяції.
Робота триває далі, українські та американські науковці чекають на нові відкриття, які розширюватимуть знання про історію України та Європи,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|