Насправді, в Україні вистачає місць, де гіпотетично можуть мати місце міжетнічні та міжнаціональні конфлікти, зауважує політолог Володимир Цибулько.
Однак, за словами експерта, всі вони тією чи іншою мірою пов’язані з регіонами, де поширеними є тіньові види бізнесу. “Навіть у місцях, де немає компактного проживання певних етносів, але є національна ознака ведення того чи іншого виду бізнесу, включаючи ринки і шашличні, виникають неоднозначні ситуації, - говорить він. – Тягнибок не правий в тому, що називає Марганецький інцидент “першою ластівкою”, бо подібні випадки виникали не раз, але швидше, це були не конфлікти одного етнічного середовища з іншим, а локальні сутички національно-ділових угруповань”.
Тому, на погляд Цибулька, такі конфлікти, скоріше можна розцінювати як боротьбу за ринки. “Якби мова йшла про боротьбу за вплив на місцеві органи влади, державні інститути – можна було б говорити про справжні зони етноконфліктів”, - пояснює експерт,
повідомляє Фонд Регіональних Ініціатив ГАРТ.
Разом із тим, серед проблемних зон він виділяє славнозвісний Крим, де татарська громада боронить свої інтереси у доволі радикальний і ризикований спосіб, який межує із нормами закону. В аналогічний спосіб, за його словами, там поводить себе і російська громада.
“Чомусь ніхто не говорить про грецько-українські конфлікти на Донбасі – бо там зайнятість у агросекторі забезпечує мирне співіснування, ділити можна хіба що урожай. Там же, де “тіньового” бізнесу багато – працює фінансова мотивація”, - проводить аналогію Цибулько.
У той же час, він нагадує, що на Кримському півострові є достатньо державних і міжнародних інституцій, які дозволяють тримати ситуацію з перетворенням у справжнє міжетнічне протистояння під контролем.
Заразом, експерт зазначає, що оцінка Марганецького конфлікту, лідером ВО “Свобода” пов’язана з останньою ідеєю щодо повної гомогенінізації України. “Тягнибок оцінює ситуацію з точки зору своєї партійної програми. Насправді ж, у структурі українського суспільства жоден етнос не виходить за межі 1%, тому говорити про справжній етнічний конфлікт трохи занадто”, - пояснює Цибулько.
На його погляд, серйозний етнічний конфлікт міг би статися тільки російсько-український, але його апріорі його бути не може. “Може бути хіба що українсько-радянський конфлікт. Це єдине добре, чого домоглися українські політики. Дане протистояння було переведено в площину протистояння минулого з сьогоденням або майбутнім, а це вже усуває фактор етнічності”, - додає експерт.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|