Уперше на півдні України нейрохірурги провели операцію, яка дозволила вижити людині зі зламаною шиєю.
Експериментальним” пацієнтом лікарів став 63–річний Микола Николаєнко з Великоолександрівського району Херсонщини. Чоловік отримав травму, не сумісну з життям, коли сідав у бричку: кінь чогось злякався, різко смикнув віз — і наїзник полетів під колеса брички, сильно вдарився головою об землю і поламав шийний відділ хребта. “Зуб” другого шийного хребця відламався, вискочив зі свого місця і розпався на частини. До того ж цей підступний хребець захищає ділянку стовбура спинного мозку, що відповідає за дихання, серцебиття і рух. Чоловіку паралізувало руки, майже відмовили ноги, а дихав він через силу.
У районі пацієнтові наклали гіпс — “шийний комірець”. Рідню ж повідомили, що глава сімейства тепер нерухомий “овоч” й таким і залишиться до кінця своїх днів. Але пану Миколі пощастило: ним зацікавилися нейрохірурги з Херсонської обласної лікарні. Там якраз придбали новий і поки що єдиний на півдні України гала–апарат. Це пристосування дуже нагадує відомий багатьом апарат Єлізарова, який накладається при переломах рук або ніг. Та якщо в апараті Єлізарова металевими штирями проколюють кістки вище і нижче за перелом, після чого стримують рамою в потрібному положенні, то в гала–апараті раму ставлять на плечі й кріплять спеціальними шурупами до черепа. Шию повністю фіксовано, а за рахунок поступового збільшення довжини задніх штанг апарата лікарі акуратно направляють підставу черепа і шматочки “зуба”, що зростаються, в нормальне, колишнє положення, звільняючи від тиску постраждалу ділянку спинного мозку.
“Після травми минуло більше тижня, а кістка вже “закріпилася”, — розповідає нейрохірург Олексій Леонтьев. — Після того, як “зуб” займе потрібне місце, пацієнта прооперуємо ще раз — вставимо спеціальну стабілізуючу систему. Правда, навіть після всього цього Микола Миколайович не зможе, як раніше, вільно крутити головою, зате бігатиме, як раніше”.
В Україні гала–апарат застосовували раніше тільки в клініках Києва. Придбати апарат Херсонське відділення Всеукраїнської асоціації нейрохірургів змогло завдяки пожертвам земляків. Обійшовся він у 600 доларів. Звичайно ж, цього мало на всю Херсонську область. Особливо такі апарати будуть потрібні в літній сезон, коли з ушкодженнями шиї масово звертаються пірнальники. І як пояснити пацієнтам, чому один вільно ходить у гала–апараті, а інший півроку змушений лежати з розтяжками, прикутий до ліжка, у восьмикілограмовому “скафандрі” з гіпсу, що закриває повністю торс і голову? Відтак нейрохірурги ХОКБ щиро радіють першим самостійним крокам Миколи Миколайовича й уже мріють ще хоча б про три такі диво–пристрої.
Джерело: “Україна молода”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|