Цей тиждень видався надзвичайно спекотливим, а для політичної еліти він просто пекельний. Хто яку політичну мету сьогодні переслідує? Коломия ВЕБ Порталу спробував розтлумачити Андрій Шевченко, народний депутат від БЮТ.
Є серйозна напруга в нас зараз в політиці. Це ще й посилюється наближенням парламентських канікул, тому в умовах спекотного літа і передвідпусткового синдрому вдалося мобілізувати велику кількість депутатів. Але цифра вчорашньої явки депутатів не повинна обманювати. Представників від народу було, як завжди, набагато менше. Зовсім в Україні не є секретом, що депутат і його карточка – це дві різні субстанції. Вони водночас можуть знаходитися в різних місцях, навіть думати по-різному. Такими є реалії українського законодавчого органу…
Партія регіонів зірвала вчорашні ранкові домовленості, через що Уряд буде далі ходити недоукомплектованим. Домовленості полягали в простому. Вони вимагали розгляду закону “Про прожитковий мінімум” і їм це право було надано, натомість після цього вони мали розблокувати трибуну для того, щоб БЮТівці могли спокійно проголосувати. Тоді відразу ж виникли нові вимоги біло-блакитних. То чи дійсно вони так сильно бажали підтримати найбідніших українців, яких так багато, кількома гривнями? Андрій Шевченко пропонує читачам невеликий, але показовий екскурс в минуле. – Коли ми вимагали підвищення мінімальної зарплати в 2006 році, то тодішній віце-прем’єр-міністр в Уряді Януковича Азаров не просто відмовлявся це робити, а ще й видав свою легендарну фразу “Да пошли вы!”. Коли Уряд Тимошенко піднімав мінімальну зарплату у 2008 році ще до початку кризи, то регіонали називали це підняття популізмом. А зараз-от, коли в усьому світі йдуть на непопулярне, але необхідне скорочення соціальних видатків, коли в нас в бюджеті реально не вистачає грошей, то регіонали згадали, що можна потурбуватися про прожитковий мінімум та про народ, - з гіркотою в голосі констатував Андрій Шевченко.
- Насправді, якщо піднятися над ситуацією, то в нас, на жаль, вся політика є бумерангом популізму. Поки ти в опозиції, сліпо не думаючи ні про які прибутки і видатки бюджету, ти вимагаєш якнайвищих соціальних виплат, щоб виглядати більшим захисником народу, ніж Уряд. Коли приходиш в Уряд, то починаєш до цього ставитися дуже скептично. Вся наша політика заключається в перекиданні цього бумерангу популізму. Зараз ПР доводиться відповідати за свої ж попередні кроки, коли вони були категорично прости підняття прожиткового мінімуму, коли вони ще в першому Уряді Януковича перед президентськими виборами 2004 року пішли на зниження мінімальної зарплатні, тому зараз їхні заяви виглядають дуже непереконливо. Ми розуміємо, що це все частина політичної гри. У регіонів план дуже простий: вони з Ющенком розподілили політичну роботу. Президент працює на розвал Уряду і був план по відкликанню міністрів звідти. Янукович з командою працює на розвал та блокування парламенту, щоб ініціювати дострокові парламентські вибори. Тому за такими красивими словами, ми насправді маємо дуже грубу політичну комбінацію.
Через пусті слова регіоналів зараз страждають відомства, оскільки вони все ще залишаються без керівників. Зараз нема порядку в країні, не забезпечена її безпека. Міністерство закордонних справ також має вакантну посаду керівника. Дуже добре, коли всі на своїх місцях і є з кого спитати, тому Прем’єр-міністр зацікавлена в швидкому налагоджені кадрових питань для конструктивної роботи виконавчого органу влади.
Автор: Оксана РИЖУК, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|