Демократія у світі зробила найбільший крок назад за останні 10 років, вважають дослідники демократії з американської недержавної організації Freedom House (“Дім Свободи”).
Презентуючи звіт за минулий рік під назвою “Країни перехідного періоду – 2009”, дослідники “Дому Свободи” зауважили, що йдеться не лише про дані за один рік, а про певну тенденцію, що вже сформувалася в регіоні. Україна не стала винятком із загальної тенденції.
Дослідникам “Дому Свободи” стає дедалі очевиднішим, що “перехідний період” – це далеко не пряма дорога від тоталітарної комуністичної системи до демократії. Із 29 досліджуваних країн 18 погіршили свій рейтинг. Серед них і Україна. Погіршення відбулося за такими показниками, як виборчий процес, якість демократичного управління та незалежність судової системи. Інші показники, такі, як розвиток громадянського суспільства, незалежних засобів масової інформації, місцеве демократичне правління та рівень корупції, залишилися на стабільно поганому рівні.
Представляючи звіт у стінах штаб-квартири Радіо Свобода у Празі, дослідник “Дому Свободи” Володимир Школьніков наголосив, що влада України, як і Грузії та Киргизстану, не зуміла скористатися довірою людей, котрі піднялися на “кольорові революції” для поліпшення умов демократичного правління, боротьби з корупцією та налагодження відповідальної системи судочинства.
За словами Володимира Школьнікова, погіршення демократичних інститутів регіону – це тенденція, що формувалася роками. “У 2008 році проблеми регіону продемонстрували, що вони мають хронічний характер. У колишніх комуністичних країнах, що нині є членами Європейського Союзу, відбулася стагнація, а в країнах колишнього СРСР справи пішли до погіршення”, – зазначив пан Школьніков.
Вісім “консолідованих автократичних режимів”.Наприклад, Росія та Киргизстан, які отримали найгірші рейтинги за 13 років досліджень, перетворилися, за висновками дослідників, на “консолідовані автократичні режими”. Загалом країн, котрі потрапили у цю категорію, стало 8 у регіоні – також рекордна кількість, наголошують автори звіту. А така країна, як Азербайджан, що належить до “автократичних режимів”, за рік зробила найбільший ривок у напрямку від демократії до ще більшого авторитаризму.
У країнах, що вже стали членами Європейського Союзу, великих покращень не сталося, а навпаки з’явилися тривожні екстремістські тенденції. Доброю новиною на цьому тлі, як зауважує дослідник “Дому Свободи” є те, що на Балканах, де поступ до демократії був зовсім непевний, цього року принаймні не відбулося погіршення,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|