Енергетичні напої - порівняно недавній винахід людства. Хоча їхні складові використовуються в якості пробуджуючих ще з того часу, коли до винаходу алюмінієвих банок залишалися століття.
Виробники стверджують, що їхні напої приносять тільки користь і випускають все нові й нові різновиди.
Факти “За”
- Якщо вам просто необхідно збадьоритися або активізувати роботу мозку, енергетики відмінно підходять для цих цілей.
- Ви можете знайти напій відповідно до своїх потреб. Енерготоніки діляться на групи для людей з різними потребами: у одних більше кофеїну, в інших - вітамінів і вуглеводів.
“Кавові” напої підходять завзятим трудоголікам і студентам, які працюють або займаються ночами, а “вітамінно-вуглеводні” - активним людям, які хочуть проводити вільний час в спортзалі.
- У енергетиках є комплекс вітамінів та глюкоза. Про користь вітамінів говорити не доводиться. Глюкоза швидко всмоктується в кров, включається до окисні процеси і доставляє енергію до м’язів, мозку та іншим життєво важливих органів.
- Ефект від прийняття кави діє 1-2 години, від енергетиків - 3-4. Крім того, майже всі енергетики газовані, що прискорює їхній вплив - це третя відмінність від кави.
- Упаковка дозволяє вживати енергетики в будь-яких ситуаціях (танцпол, автомобіль), що не завжди можливо з тими ж кавою або чаєм.
Факти “Проти”
- Напої можна вживати суворо дозовано. Максимум - 2 банки в день. В результаті вживання напою понад норму можливе значне підвищення артеріального тиску або рівня цукру в крові.
- У Франції, Данії та Норвегії “енергетики” заборонені до продажу в продовольчих магазинах, вони продаються тільки в аптеках, так як вважаються лікарським засобом. А нещодавно влада Швеції почала розслідування смертей трьох осіб, які нібито наступили після вживання енергетичних напоїв.
- Вітаміни, що містяться в енерготоніку, не можуть замінити мультивітамінний комплекс.
- Люди, що мають проблеми з тиском або серцем, повинні уникати цих напоїв.
- Думка, що тонік насичує енергією, абсолютно неправомірна. Вміст банки як ключ, що відкриває двері до внутрішніх резервів організму. Іншими словами - банка не дає енергії, вона висмоктує її з тебе. Людина використовує свої власні ресурси, а простіше кажучи, бере їх у себе в борг. Борг, зрозуміло, рано чи пізно доведеться повертати, розплачуючись втомою, безсонням, дратівливістю і депресією.
- Кофеїн, що міститься в тоніком, як і всякий стимулюючий препарат, виснажує нервову систему. Ефект від нього триває в середньому від трьох до п’яти годин - після чого організму потрібен перепочинок. Крім того, кофеїн викликає звикання.
- Енергетик, як напій, що містить цукор і кофеїн, небезпечний для молодого організму.
- Багато енергетичних напоїв містять у великій кількості вітамін В, який здатний викликати прискорене серцебиття і тремтіння в руках і ногах.
- Любителям фітнесу варто запам’ятати, що кофеїн - добрий сечогінний засіб. А отже, вживати напій після тренування, під час якого ми втрачаємо воду, не можна.
- У разі передозування можливі побічні ефекти: тахікардія, психомоторне збудження, нервозність, депресивний стан.
- Тоніки містять таурин і глюкуронолактон. Зміст таурину в кілька разів вище, ніж у всіх інших продуктах, кількість глюкуронолактону, що міститься в двох банках, може майже в 500 разів перевищувати денну дозу цієї речовини. Як ці компоненти працюють в таких дозах в нашому організмі, невідомо навіть вченим.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|