Відпочинок в українських Карпатах нічим не поступається кримським пляжам, єгипетським пірамідам чи турецько-грецьким кіпрам.
Переважна більшість людей поділяється на дві категорії: ті, які люблять гори і ті, які там ще не були. Бездоганно чисте повітря, від якого у міських жителів, звиклих дихати продуктами автомобільної життєдіяльності, перехоплює подих; неймовірно красиві краєвиди, з якими не зрівняється навіть вид з найвищого поверху столичного телецентру та найсмачніша у світі вода – це все українські Карпати.
Людей, які прийняли рішення провести відпочинок у горах, не зможе зупинити ніяка фінансова криза, адже така відпустка значно дешевша, ніж, наприклад, на кримських пляжах, не кажучи вже про різного роду екзотичні країни.
Для початку подорожі достатньо доїхати до Івано-Франківська, а далі – вибір широкий. Наприклад, селище Ясіня Рахівського району, що на Закарпатті. У селищі є багато турбаз, проте автор – переконаний прихильник “дикого” відпочинку, тому говоритимемо саме про нього.
Біля Ясенів знаходяться одразу декілька чудових об’єктів для туризму – Чорногірський масив “на чолі” зі знаменитою Говерлою, масив Свидовець, відомий такими вершинами як Драгобрат та Близниці. На думку автора, саме Близниці є чи не найцікавішими об’єктами для знайомства з Карпатами.
Близниці, як можна здогадатися з назви, – це не одна гора, а дві, розміщені поруч і дуже схожі за формою. Завдяки досить значній висоті над рівнем моря (для Близниці Великої – 1881 м), навіть під час 30-градусної спеки часто можна побачити чималий шматок снігу, який підтримується холодним джерелом.
По дорозі доведеться декілька разів пройти через ліс, пагорби, долини та полонини. Тут і там можна побачити колоритні хатки не менш колоритних місцевих жителів, які за символічну плату з задоволенням пригостять вас неймовірно смачним молоком або буцом – овечим або козячим сиром – і потішать слух мовою, яку вони теж вважають українською.
Щоб потрапити на вершину, доведеться пройти через декілька “жандармів” – невеликих гір-пагорбів, які, за легендою, охороняють Близницю.
І ось ви на вершині. У вас затамовує подих. Ви забуваєте про, здавалося б, найголовніше бажання, яке мучило вас останні десятки метрів підйому – кинути важкий рюкзак і впасти на землю. Зараз ви про це не думаєте. Ви дивитеся на те, що ніколи не зможете описати словами чи передати фотографією. Ви відчуваєте те, що можна відчути лише у горах, у безпосередній близькості до природи.
Для підсилення ефекту варто взяти з собою mp3-плеєр з, наприклад, саундтреком до фільму “Гладіатор” – композицією Now We Are Free австралійського гурту Dead Can Dance. І ввімкнути його на всю потужність. Мало не здасться.
Звичайно, перше враження завжди найсильніше, але обмежуватися ним не варто. Гори здатні заспокоїти, надати сил і оптимізму, тому слід залишитися тут хоча б на 3 – 4 дні. Найкраще розбити табір на висоті близько 1500 метрів – тут ще нема комарів, але вже можна знайти прийнятної температури озеро – при глибині до двох метрів сонце прогріває воду досить добре. Проте вночі на такій висоті все ж досить холодно – одягатися на сон доведеться по-зимовому. Крім того, варто подбати про водонепроникність намету, адже дощ у горах – явище звичне.
А сумувати вам у горах точно не доведеться. Наприклад, можна пастися у чорницях, які суцільним килимом вкривають ледь не все навкруги; збирати гриби, навіть ловити рибу. А ще на Близницях ростуть едельвейси.
Але, звичайно ж, найкращий час – після заходу сонця. Розпалене багаття, ненормально великий місяць та насичено яскраві зорі, яких ніколи не можливо побачити у місті, хороша пісня та плече друга, який у цей момент відчуває те ж саме, що й ви і так само, як ви не хоче повертатися додому. І впевненість у тому, що ви ще неодноразово сюди повернетеся.
Автор: Олег Шанковський, ТСН
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|