Наступні президентські вибори в Україні уже зараз можна назвати історичними, або навіть, якщо хочете, епохальними з огляду хоча б на один факт. Цей факт або ще цілком не осягнутий суспільством, або український загал в принципі до нього уже звик і не вважає чимось надзвичайним.
Справа в не в тому, що одним із президентських кандидатів є жінка. Справа в тому, що ця жінка має реальний шанс бути обраною на найвищу посаду в Україні.
За винятком хіба що порівняно невеликої Естонії, ніколи на пострадянському просторі жодна жінка не наближалася до посади глави держави так близько, як це випало нині на долю Юлії Тимошенко.
Ще зовсім недавно такий розвиток подій вважався багатьма просто нереальним. У 2002 році на запитання: чи може в Україні президентом бути жінка, Леонід Кучма відповів, що ні в якому разі, що країна традиційно не готова обрати жінку главою держави. Це мовляв, іде в розріз із історією, суперечить українському менталітету.
Усе тече, усе міняється. Мало хто наполягатиме на тому, що Кучма мав оригінальний погляд на це питання. Адже сама думка про те, що жінка може стати президентом України, не дуже вкладалася в мізки мільйонів людей. До речі як чоловіків, так і жінок.
Ймовірно, сьогодні Кучма був би набагато обережнішим у таких прогнозах. Знайшов би інший хід як вислизнути від запитання, але уже не рубав би з плеча, як сім років тому.
Не зовсім усвідомлюють, що сталося з Україною за ці роки і ті мільйони людей, які категорично заперечували можливість обрання жінки на посаду президента. Напевно, багато з них цього уже не виключають.
Рівняння на зразки. Дещо подібна метаморфоза зовсім недавно сталася в Америці. Там ситуація була ще більш немислимою. У перегонах до найвищої посади в державі вибір був подвійно екстраординарним – між жінкою і афроамериканцем.
Усього рік тому назад більшість американців сприйняла б це як жахливий сон. В Америці є безліч своїх “Кучм”. Можливо навіть більше, ніж в Україні.
Очікувалося, що жіночий або расовий фактор будуть відігравати одну з вирішальних негативних ролей, і обидва кандидати Гілларі Клінтон і Барак Обама саме внаслідок цих факторів можуть програти республіканському суперникові. Вийшло усе навпаки. І вже через кілька місяців після виборів до цього поставились як до нормального явища.
Яку роль може відіграти жіночий фактор в Україні? – це питання, на яке суспільство незабаром повинно буде дати свою відповідь.
У Юлії Тимошенко є два практично майже рівні шанси. Шанс програти президентські вибори, і шанс їх виграти. Головна драматична колізія буде концентруватися навколо цих двох шансів.
Те, що у двобої одним із суперників є жінка, надає йому особливий характер. В очах багатьох людей у світі Україна робить дуже сильний крок, віддаляючи себе від минулої панщини,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|