Сьогодні в Україні вітають медичних працівників. У третю неділю червня вони відзначають професійне свято. Лікарі, які щодня рятують тисячі життів, самі постійно перебувають під ризиком інфекційних захворювань. До того зарплата у цій професії – серед найнижчих в державі.
Волинянин Анатолій захворів на рак ротової порожнини два роки тому. Спочатку він відчув зубний біль, а коли після візиту до стоматолога та видалення зуба біль не припинявся, чоловік звернувся до обласної лікарні. Діагноз пролунав, мов вирок: рак ротової порожнини. Хвороба прогресувала швидко і вже через кілька місяців Анатолій не говорив, їсти міг лише рідину: “Була операція, була терапія, променева терапія. 9 разів лягав у лікарню за минулий рік. На цю хворобу вже витратив тисяч 15, більшість звичайно пішло на ліки. Десь 10-20% витратив на гонорари. У нас взагалі медицина безкоштовна, але ж медикаменти платні”.
Нині стан Анатолія стабілізувався. Хвороба не прогресує, лікарі повернули йому здатність їсти та говорити. Втім чоловік продовжує збирати кошти… для лікування на майбутнє.
Плата за “безоплатні послуги”
Однією з найгостріших проблем у медицині вже традиційно називають плату за “безоплатні послуги”. Незважаючи на конституційне право лікуватись безкоштовно, пацієнт оплачує не тільки ліки, а й лікарняне ліжко та увагу лікаря. Медики не заперечують, що не все чисто у галузі, мовляв, а чи можна прожити інакше, якщо середня заробітна плата лікаря становить тисячу гривень, а старша медсестра отримує 800.
Завідуючий ревматологічним відділенням Київського міського центру кардіології та ревматології Олексій Івашківський зазначив: “Звинувачувати людей в корупції, яка напевне має місце, не створивши умов? Нехай держава бере на себе відповідальність. Молодша медсестра отримує 600 гривень в місяць. У неї є діти, є проблема доїхати до роботи, заплатити за комунальні послуги. Якби люди, працюючи чесно та сумлінно, могли отримувати зарплату, яку отримують медпрацівники в усьому світі, це питання знялось би автоматично”.
Реформою в українській медицині не пахне
Фінансування медичної галузі щороку зростає. Цього року, порівняно з минулим, уряд виділив на медицину на 7 мільярдів гривень більше. Завідувач кафедри соціальної медицини організації та управління охорони здоров’я Дніпропетровської медакадемії Валерія Лехан вважає, що Мінохорони здоров’я витрачає частину коштів марно: “Треба змінювати порядок, систему роботи всієї охорони здоров’я, в тому числі, підходи до фінансування. У нас фінансується досі по потужності – за кількість ліжок та кількість лікарів. Ніхто не хоче їх скорочувати, оскільки всі розуміють, що зменшиться фінансування”.
Як варіант, пропонує Валерія Лехан, Мінохорони здоров’я могло б виділяти кошти не за ліжка, а за кількість людей, що вилікувались. Це рішення, на її думку, могло б бути початком реформи медичної галузі. Україна, до слова, єдина на пострадянському просторі, де не відбулась медична реформа.
Між тим, у Комітеті Верховної Ради з питань охорони здоров’я зазначають, що про реформу в країні поки не йдеться. Причина традиційна – брак коштів, – говорить екс-міністр з охорони здоров’я, член профільного парламентського Комітету Юрій Гайдаєв: “На програму з дитячої онкології цього року дали нуль гривень нуль копійок. Шановні колеги, ми можемо пишатись тим, що ще не все розвалене. Від усього серця бажаю вам здоров’я, бо чоботар без чобіт – це дуже погано. У вас повинні бути великі зарплати. Я б мріяв про це”. То хай ваші мрії збуваються,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|