Чимало студентів-іноземців за своє навчання у США заплатили значні суми, розраховуючи, що їх інвестиції у майбутньому компенсуються привабливою пропозицією на американському ринку праці. Однак багатьом з цим не щастить.
Назлі Огусімсароглу приїхала з Туреччини на навчання у бізнес-школі. Закінчивши вуз, вона отримала пропозицію від інвестиційного банку Меррілл Лінч, яку з радістю прийняла. Вона говорить:
“Одна з речей, які приваблювали мене у Меррілл Лінч, це те, що вони мали чудову програму професійної підготовки. Після того, як ти отримаєш досвід роботи у такому престижному місці – тебе візьмуть на роботу в будь-якому банку”.
Втім, працювати у Меррілл Лінч Назлі так і не довелось. Разом з багатьма іншими інвестиційними банками Меррілл Лінч зазнав краху, коли країну почала охоплювати фінансова криза. Компанію купив “Банк оф Америка”, позичивши гроші з урядової програми допомоги, створеної для порятунку банків, які поглинули у боргах. Одна з умов позики – обмеження прийняття на роботу осіб, які можуть легально працювати у США лише за візою
H1B – спеціальної робочої візи, яка видається фахівцям певних галузей, яко-то високих технологій, економіки, юриспруденції тощо.
Вівек Вадва викладає на юридичному факультеті Гарвардського університету. Він каже, такі обмеження є не лише проявом ксенофобії, але і призводять до втрати у США великого інтелектуального потенціалу. Більш того, в часи, коли американська економіка як ніколи раніше потребує найталановитіших та найпрогресивніших працівників:
“Проблема цього закону в тому що, таким чином ми заявляємо світові – коли ситуація стає складною – ми закриваємо наші кордони. Відтак, найкращі кадри шукають роботу деінде. Вони їдуть в Австралію та пропрацювавши там кілька років мають змогу повернути свої студентські борги. Чи засновують власну компанію десь у Канаді, для США – це величезні втрати”.
Нині більше третини студентів в американських школах бізнесу – іноземці. А це 45 тисяч випускників, які зрештою можуть залишитись без роботи. Позбавлення їх можливості знайти працю на американському ринку деякі експерти називають недалекоглядним та безвідповідальним кроком з боку Вашингтона. Адже, хто інший як студенти-іноземці, у період глобальної кризи, стануть у нагоді при вирішенні глобальних проблем. Крім того, дослідження Вадви вказує, що близько чверті американських компаній з розробки високих технологій були засновані іммігрантами. А це підтверджує теорію про те, що іноземці у США створюють додаткові робочі місця для американців, а не відбирають у них вже існуючі, як стверджує дехто. Щодо Назлі, то втрата роботи, яка здавалась гарантованою, стала їй неоціненим уроком. Вона каже, що ніколи не треба припускати, що все неодмінно буде гаразд; завжди треба перестраховуватися.
Для неї це означає додатковий семестр в університеті та продовження пошуку роботи.
Автор: Наталiя Леонова, Вашингтон
Джерело: VOA News
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|