У сучасних умовах економічної скрути стабільним залишається тільки зростання цін, особливо на комунальні послуги. Тож питання доцільності використання приладів обліку тепла, газу та води ні в кого не викликає сумнівів. Однак, до кожної справи, зокрема вибору лічильника, варто братися озброївшись інформацією.
Найбільшою популярністю в ощадливих господарів користуються лічильники холодної та гарячої води. Практичний досвід використання будинкових лічильників водопостачання, коли загальну кількість спожитого об’єму води ділять на всіх зареєстрованих у будинку мешканців без врахування тих хто фактично проживає, переконав споживачів у доцільності та ефективності використання індивідуальних лічильників, оскільки саме вони дають можливість реальної економії коштів та оплати тільки за кількість фактично спожитої води. Після встановлення індивідуального лічильника у квартирі її мешканці звільняють себе від оплати за воду, яку вони не споживали, а оплачують тільки фактично спожитий об’єм, обрахований лічильником,
повідомляє прес-служба Івано-Франківської міськради.
Маючи на меті насправді економити при придбанні лічильника варто звертати увагу на певні деталі. Сьогодні на ринку представлено досить широкий асортимент лічильників гарячої та холодної води вітчизняного та імпортного виробництва. Обираючи прилад вітчизняного виробництва уважно ознайомтесь із записами в його технічному паспорті : у графі “Правила прийомки” обов’язково має бути відтиск повірочного тавра. За позначками відтиску тавра можна дізнатись ким і коли саме було повірено лічильник. Зокрема, відтиск повірочного тавра територіальних органів Держспоживстандарту України має наступний вигляд :
Розшифровка позначок на повірочному таврі: Тризуб вказує на те, що лічильник повірений органом Держспоживстандарту. РД – позначка, що конкретизує, який саме територіальний орган виконував повірку ( в даному випадку літера “Д” вказує на ДП “Івано-Франківськстандартметрологія”
F (чи інша літера) у центрі тавра - індивідуальна літера державного повірника 09 – рік повірки (2009) 1 (з лівого боку) – 1-й квартал
Необхідно купувати лічильники зі “свіжими” таврами повірки: терміни повірки приладів не повинні перевищувати половини міжповірочного інтервалу. Якщо Ви вирішили придбати імпортний лічильник – купуйте прилад, внесений до Державного Реєстру технічних засобів, дозволених до застосування на території України, або ж такий, що пройшов державну метрологічну атестацію.
Також варто звернути увагу на пломбу. Вона може бути навісна (обтиснута з двох боків), або розташовуватись на самому лічильнику у вигляді відбитка на фользі. Позначки на пломбі мають відповідати позначкам відтиску повірочного тавра. Наявність пломби обов’язкова для всіх лічильників, крім тих,що мають нерозбірний корпус ( переважно німецького виробництва). Адже такі прилади неможливо розкрити не зламавши, тож не має потреби контролювати несанкціоноване втручання в механізм лічильника за допомогою пломби.
Однак, відтиск повірочного тавра у технічному паспорті такого лічильника має бути обов’язково. Лічильники, встановлені в помешканнях громадян, потребують періодичної повірки з метою визначення їх придатності до застосування на підставі контролю метрологічних характеристик, притаманних даним засобам вимірювальної техніки. Періодичність проведення державної повірки всіх засобів вимірювальної техніки й побутових лічильників визначається Держспоживстандартом України і виходить з максимального терміну експлуатації, протягом якого точність вимірювання цих приладів перебуває у межах норми.
Для лічильників холодної та гарячої води міжповірочний інтервал складає три або чотири роки, залежно від типу лічильника. Результати повірки занотовуються у паспорт і засвідчуються підписом державного повірника та відтиском повірочного тавра. Також, споживачам варто пам’ятати, що прострочення терміну повірки лічильника є підставою для нарахування плати за користування гарячою водою згідно затверджених норм споживання.
Враховуючи те, що з кожним роком запас енергетичних ресурсів та корисних копалин зменшується, а видобування, переробка та транспортування їх для споживача стає все важчим та дорожчим, актуальною проблемою сьогодення стають питання обліку, раціонального та ефективного використання ресурсів. Споживачі, які вже встановили в своїх помешканнях лічильники на гарячу та холодну воду переконалися, що витрати на купівлю та встановлення є незначними, а метод оплати по факту за спожиті ресурси вигідніший ніж нормативно-розрахунковий.
Однак, крім економії коштів, у встановленні індивідуальних лічильників є ще один позитивний момент. Зокрема, при виявленні розбіжностей між показами індивідуальних лічильників та будинкових організацій, які займаються водо- і теплопостачанням, швидше визначаються непродуктивні витрати та усуваються недоліки у системі постачання, що позитивно впливає на якість надання послуг населенню.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|