При ковальські майстерні сімферопольця Олега Криворученка уже п’ятнадцять років діє клуб історичної реконструкції. На початку створення ніхто не думав, що повсякденна важка праця в кузні переросте в цілковито романтичне захоплення рицарськими турнірами. Скільки їх було упродовж усього цих років на сьогодні вже ніхто з кремезних хлопців у важких обладунках, не пам’ятають. Зараз вони в ці дні на різних святах по всій Україні показують цікаві бої.
Дзвін мечів, стук списів, удари бойової сокири по залізних латах. Голосна середньовічна музика. Здається, якісь церковні гімни, але в стилі рок. Гамір, крик: “Тевтонці нападають! Бий монголів!” І вже невідомо скільки століть змішалося тут і зараз, дивуєшся як в одному місці могли зібратися норманські вікінги, степовики-монголи, тевтонські лицарі та давньоруські воїни. А музика луна гучніше, і летять на всі боки іскри, від ударів важких мечів. Через декілька хвилин спершись на масивну зброю, усі “воїни” відпочивають від азарту битви, проганяючи втому… пивом.
“На сцені ми рубаємо один одного, - усміхається “Вікінг”, який от ніби зійшов зі сторінок скандинавських саг, – та насправді ми друзі-нерозлийвода”. А розпочалася історія сімферопольських лицарів з того, що ковалі допомагали толкієністам (любителям рольових ігор на тему романів Толкієна — авт.) робити дерев’яні мечі для їхніх забав. Далі було серйозніше замовлення: справжній рицарський костюм з латами, мечем, щитом. І хлопці настільки захопилися старовиною, що згодом почали читати історичні книги, уважно роздивлятися давні гравюри, вивчати матеріали розкопок та реконструювати військові бойові прийоми, костюми, зброю різних епох та країн.
На виготовлення одного рицарського обладунку зі зброєю сімферопольці витрачають понад чотири місяці. Коштує така річ теж недешево: від трьох до п’яти тисяч євро. Ціна залежить від виду металу, художнього оздоблення та кількості елементів костюма. “А коли перед тобою лежить така дивовижа, зроблена тобою і твоїми товаришами, то вже й не одягнути гріх”, - каже “монгол” Євген Нестеренко.
До так би мовити розприділення ролей ковалі підходили дуже серйозно, обираючи епоху і бойові шати за зовнішньою схожістю та стилем життя. Ось Євген, наприклад, з діда-прадіда козак, проте вкралась десь краплина східної крові. Отож йому й одягати костюм монгола, припасовувати до боку криву шаблю — і на змаг.
Б’ються сімферопольці завжди в повний контакт, тому часто ламають носи, пальці та розбивають голови. Проте найбільше травм, за словами сміливців, можна отримати не під час виступів, а на тренуваннях, де, як правило, людина більше розслабляється і не сприймає партнера по спарингу як противника. У кожного вояка є свій талісман, який допомагає йому в бою та береже від серйозних фізичних пошкоджень. Та, коли “рицар” виходить на бій добряче “вмазаний”, що, на жаль, також трапляється, то тут вже ніякий оберіг допоможе.
Але показові виступи — це тільки хобі. У повсякденному житті все набагато прозаїчніше — щоденна важка праця в кузні, де окрім рицарських лат, треба кувати паркани, віконні решітки, і навіть підставки під вазони. Тому, коли випадає можливість кудись поїхати — це справжнє свято. “Хотілося би побувати й закордоном, - каже “тевтонець” Роман Терещенко, проте багато роботи, тому їздимо в основному по Україні, де також фестивалів, ігор та змагань не бракує.
Інколи хлопцям по-справжньому таланить: вони знімаються в рекламних роликах та масовках різних історичних фільмів і серіалів. Скажімо, за день зйомок у ролику сімферопольці отримують по 500 гривень, безкоштовне харчування та проживання (якщо зйомки за межами міста). Проте тепер такої “халяви” не густо, адже режисерам та продюсерам краще одягти масовку в картонні лати і заплатити менше, адже з екрана все одно не видно чи це справжні обладунки чи муляж.
Зараз хлопці постійно готуються до різних турнірів, на які з’їжджаються любителі старовинних боїв з усієї Європи. Можливо, будуть нові вигідні пропозиції. Проте, незважаючи на бойову рицарську славу, покидати своє ремесло ніхто з воїв не збирається, бо бої, турніри, навіть несправжні, то все тимчасове, а вогонь і метал — вічні.
Автор: Галина ПЛУГАТОР, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|