Однак він мізерний, порівняно з проблемами, з якими українці й далі стикаються при отриманні віз. Головний негатив - ускладнення процедури отримання віз до нових країн-членів ЄС, зокрема, Польщі та країн Балтії.
Черги під консульствами стали довшими, а вимоги до документів - суворішими. Йоанна Конєчна (експерт Фундації Стефана Баторія (Польща): “Колись Польща, Угорщина, наприклад, проводили дуже ліберальну політику. Візу міг отримати практично кожен. Зараз треба представити різні документи, які підтверджують потребу туди їхати”. Втім, експерти відзначають і деякі позитивні зрушення. Зокрема, загальна кількість відмов у візах дещо зменшилась.
При цьому найбільше відмов українці отримали від консульств Іспанії, Франції та Чехії. Серед країн, чиї консульства відмовляють рідше - Німеччина та Словаччина. Дослідники також відзначають, що українці стали отримувати значно більше багаторазових віз, щоправда з коротким терміном дії. Олександр Сушко (заступник директора Центру миру, конверсії та зовнішньої політики): “Наприклад місячні чи двомісячні, чи тримісячні багаторазові візи. Звісно, що мало хто потребує таких частих поїздок до ЄС. Тому якщо багаторазова віза видається на місяць, то її практична вартість дуже низька. І українська сторона розраховує на більшу кількість тривалих віз. Віз тривалістю рік і більше. Як це передбачено угодою, а таких віз, як ми бачимо по цьому графіку - не багато”. Аби спростити життя своїм громадянам, які живуть у прикордонній зоні, Україна і Євросоюз запровадили малий прикордонний рух.
Нині він діє з Угорщиною і Словаччиною, незабаром запрацює і з Польщею. Про умови перетину кордону Україна домовлялась з кожною державою окремо. Як результат, за 3 місяці минулого року Угорщина роздала українцям ледь не тисячі документів, в той час як Словаччина розщедрилась лише на півтори сотні. Світлана Мітряєва (директор філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в Ужгороді): “Цей інструмент є, але з точки зору словацької сторони він не запрацював так, як має запрацювати саме тому, що перелік документів у Словаччині значно більший”. Дослідники підрахували, що до країн Центрально-Східної Європи подорожують насамперед мешканці західних регіонів, в той час як до Західної Європи їздять здебільшого кияни ,
повідомляє Українська газета в Чехії.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|