У західному світі вимирають газети. Суне хвиля скорочень, банкрутства, закриття. Цей наступ на традиційні друковані видання найбільше відчувають у Сполучених Штатах. Паперові газети стають нерентабельними.
Читачів стає все менше й менше, доходів із реклами також, і на все це зазіхає інтернет.
Минулого місяця цікава американська газета Christian Science Monitor, яка існує від 1908 року, стала виключно інтернетівською. Багато хто вважає це повільне вимирання газет прямою загрозою для демократії. Якщо у світі не стане газет, хто буде сторожовим псом, що слідкує за діями корумпованих політиків?
Газети вимирають не лише у Сполучених Штатах. Генеральний секретар Міжнародної федерації журналістів Айдан Вайт каже, що в усіх країнах Європи та й у Росії одні й ті самі проблеми. Доходи від реклами висихають, тираж падає, вся газетна промисловість опинилася під страшним тиском і загрозою. Додати до цього ще й світову фінансову кризу …. словом, саме існування друкованої журналістики опинилося на небезпечному роздоріжжі. Куди далі - в інтернет чи розшукувати якісь нові оригінальні моделі виживання….?
Інтернет не дає справжньої журналістики
Інтернет, безперечно, великий конкурент друкованої газетної справи, зокрема так звані сайти-агрегати, які збирають докупи статті з різних газет та інших медіа. Такі сайти нещодавно сильно розкритикував колишній журналіст і нинішній телепродюсер Дейвид Саймон під час слухань в американському сенаті щодо майбутнього журналістики. Він вважає, що інтернет не народжує оригінальної справжньої журналістики: інтернет, як п’явка, стягає репортерський продукт від інших публікацій, агрегатні сайти та блоґери не додають якоїсь вартості, це всього лише повторення, коментарі та пінка. Черпаючи інформацію з сайтів-агрегатів, читачі відкидають початкову точку матеріалу – газету. Словом, паразит убиває того, хто його живить.
Перейшовши на інтернет, більшість видавців дали читачам свій зміст безкоштовно. Але таким чином вони почали вбивати цвяхи у власну труну. Щоб не довести це самовбивство до кінця, тепер вони мають намір брати гроші за свої матеріали в інтернеті.
Медіа-магнат Руперт Мердок, який нещодавно купив кита американської консервативної журналістської думки газету Wall Street Journal заявив, що читачам його продукту в інтернеті доведеться за деякі матеріали платити. Згадана газета це вже практикує. Понад чверть інтернетівських публікацій, у тому числі і велетень американської журналістики New York Times планують зробити те ж саме.
Добра журналістики – справа недешева
Але чи готові читачі платити за інформацію в інтернеті? Над цим питанням ламають собі голови у Світовій асоціації газет, яка цими днями проводить велику конференцію в Барселоні саме з таких питань. Речник асоціації Ларрі Кільман вважає, що фінансова криза власне спонукає до серйозної дискусії щодо оплати за інтернет-матеріали.
“Чомусь не розуміють, що добра журналістика - це коштовна справа, і хтось за це мусить платити. Чи готові споживачі платити за це онлайн? Дослідження аудиторською фірмою PriceWaterhouseCoopers показує, що таки так, люди готові платити за інформацію, якщо вважають її доречною”.
Може, люди готові платити за спеціалізовану інформацію в Інтернеті, скажімо, за бізнес-новини, але чи готові вони платити за загальну інформацію про поточні події? Важко відповісти. Одна річ зрозуміла всім: традиційна газета зі своїми розділами і друком, від якого чорніють пальці, відходить в історію. І це сумно, бо всі ми маємо свої улюблені газети, без яких нам важко зрозуміти наш з вами бурхливий світ.
Але що прийде на місце цих газет – чи це будуть банальні телешоу, де замість інформації нам пропонують інформ-розвагу, чи це буде інтернет, куди бульвар уже також давно і завзято поселився, чи, може, це буде якийсь абсолютно новий гібрид – побачимо,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|