Президент України Віктор Ющенко бере участь у черговому форумі “Влада і бізнес – партнери”, який відбувається сьогодні у Києві в Українському домі.
Форум проводиться вшосте. У ньому беруть участь підприємці, керівники органів місцевого самоврядування, представники виконавчої центральної та місцевої влади,
повідомляє прес-служба Президента.
Черговий форум “Влада і бізнес – партнери” традиційно присвячується обговоренню умов роботи бізнесу та аналізу стану української економіки. Зокрема, будуть обговорені першочергові заходи щодо підтримки малого та середнього бізнесу в Україні.
У своєму виступі на форумі Президент відзначив, що з моменту проведення попереднього форуму було зрушено вирішення найбільш гострих проблем підприємництва. Зокрема, проведено реформу регуляторної політики; переглянуто понад 9 тисяч актів, скасовано та внесено зміни у понад 5 тисяч; прийнято Закон України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”, яким зафіксовано європейські принципи видачі документів дозвільного характеру; спрощено процедуру реєстрації підприємців. Україна стала першою країною за межами ЄС, що набула членства в Європейському реєстрі бізнесу; в усіх органах державної реєстрації реалізовано принцип “єдиного вікна”; організовано роботу центрів з видачі документів дозвільного характеру за принципом організаційної єдності; прийнято Закон України “Про основні засади державного контролю (нагляду) за господарською діяльністю”.
Водночас Віктор Ющенко вказав на те, що із рішення минулого форуму виконано всього два пункти: відновлено роботу Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України та підготовлено Національну доповідь про стан та перспективи розвитку підприємництва в Україні.
Глава держави наголосив, що вільному розвитку підприємництва у Україні заважає надмірна кількість контролюючих органів (в Україні налічується 85 органів державного нагляду (контролю).
Він зауважив, що уряд задля виконання плану надходжень до бюджету практикує використання контрольних органів для численних необґрунтованих стягнень і безсоромних поборів з підприємців. Податковою адміністрацією за результатами перевірки у січні-березні 2009 року виявлено порушень на 3,3 млрд. грн. Майже один мільярд із них підприємці вже відсудили.
Також В. Ющенко вважає, що залишаються повільними темпи реформування регуляторної системи. Глава держави наголосив, що проголошений другий етап дерегуляції господарської діяльності реалізується лише на папері.
Обтяжливість регуляторної сфери є причиною деформованої структури малого бізнесу, також зазначив Віктор Ющенко. Він підкреслив, що кожне друге підприємство щороку проходить дозвільні процедури, отримуючи в середньому 4–5 дозволів. Дозвільну систему регулюють близько 100 законів, 300 постанов уряду та понад 2000 інших актів.
Відтак, на переконання Президента, чинна система технічного регулювання послаблює економічну конкурентоспроможність України, перешкоджає впровадженню нових технологій. За даними, які навів Глава держави, вартість проходження обов’язкових процедур технічного регулювання підприємствами України протягом року становить понад 130 млн. дол. США.
Він також назвав неприпустимою щодо бізнесу податкову політику, яку проводить уряд у складних економічних умовах. Замість того, щоб полегшувати податкові зобов’язання, уряд практикує збирання податків наперед і затримує відшкодування ПДВ. Характеризуючи такі кроки, Віктор Ющенко сказав, що у фіскальній політиці влада і бізнес не є партнерами.
Говорячи про умови роботи бізнесу під час кризи, Президент також наголосив, що необхідно знову відкрити можливості кредитування. За його оцінкою, ситуація на грошово-валютному ринку стабілізувалася, курс гривні почав укріплюватися і показники платіжного і торговельного балансу не здійснюють тиску на курс національної валюти.
У своєму виступі Віктор Ющенко також охарактеризував поточний стан української економіки, яка, за його словами, за підсумками першого кварталу ц. р. може втратити орієнтовно до 23% ВВП. За оцінкою НБУ, падіння індексу виробництва базових галузей за І квартал становило 30,1 %. Глава держави наголосив, що внаслідок світової фінансової кризи темпи падіння економіки в Україні є одними з найбільших у Європі. При цьому, для виправлення такої ситуації, окрім пропозицій перечекати кризу 3-4 місяці, на думку Президента, дієвих заходів досі не вжито. Для прикладу, основні макроекономічні показники, покладені в розрахунки Державного бюджету 2009 року, не переглянуті, внаслідок чого існують ризики несвоєчасної виплати заробітної платні, пенсій, стипендій тощо.
Президент знову наголосив, що бюджет треба переглянути, зауваживши, що уряд так і не виконав обіцянки внести проект змін до бюджету, які він обіцяв внести ще у лютому, а потім – у травні.
Заплановано, що сьогодні під час форуму буде представлено Національну доповідь про стан та перспективи розвитку підприємництва в Україні.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|