Не хлібом єдиним живуть українські трудові мігранти за кордоном. На Апеннінах вони знаходять час і для творчого заняття, зокрема, беруться за перо та пишуть художні твори, переважно про заробітчанську долю.
Такої новітньої літератури назбиралося чимало, то ж популярне місцеве видання “Українська газета” оголосило конкурс української книжки в Італії.
Тернопільчанка Дарина Калиняк – авторка двох збірок віршів, гуморесок та пісень про італійську бувальщину. Вже готовий поетичний матеріал і для третьої збірки, а наразі її книжка “З італійського зошита” – серед конкурсної літератури.
Авторка читала уривок з вірша “Героям-нелегалам”:
“Самотужки без вчителів чужу мову вчили,
В “Карітасах” харчувались, у вагонах жили.
Дике плем’я “румба-бумба” давно перегнали,
відтоді, як нелегально жить у Європі стали.
Економіці з Європи не даєм пропасти:
скільки її не грабують, іще є що вкрасти.
Нам колись нащадки наші пам’ятник поставлять,
нас героїв-нелегалів на весь світ прославлять.
Бо боротися роками із злиднями в двобої,
можуть тільки сильні люди, можуть лиш герої!”
Свої твори заробітчанка називає криком душі і протестом. Кожним рядком, навіть жартівливим, вона передає біль, недосипання, недоїдання, переживання за родину і велику тугу за батьківщиною. Саме така тематика домінує з-поміж 20 книжок, які вже надійшли на конкурс.
За словами головного редактора “Української газети” Маріанни Сороневич, представлені різні літературні жанри, та переважає серед них поезія.
“Цим заходом ми намагаємося привернути увагу громадськості до художньої творчості українців в Італії. Можливо, показати, що українці в Італії також чогось варті та роблять внесок в українську видавничу справу”, – зазначила член журі Маріанна Сороневич.
“Нам тут бракує рідного слова”
Журі у складі трьох осіб на чолі з професором університету “Ла Сап’єнца” Оленою Пономаревою розглядає прозові і поетичні роботи, написані українською мовою в Італії. У цих двох категоріях і оголосять переможців конкурсу, як очікується, у вересні.
Розмір грошової винагороди наразі невизначений, оскільки організатори заходу ще ведуть переговори зі спонсорами. Перший конкурс української книжки проходить за підтримки Посольства України в Італії.
Українсько-італійська асоціація “Калина” у місті Салерно рік тому започаткувала видавничий проект “Бібліотека іммігранта”, надрукувавши п’ять книжок авторів-заробітчан. Позитивно оцінивши ідею конкурсу, голова організації Ольга Тарасюк зауважила: “Нам тут бракує рідного слова. Живучи на чужині, у нашу мову вже настільки входять італійські слова, сказані на український манер, що це вже стало складовою щоденної лексики. То ж саме українська книжка повертатиме нас до витоків і не дасть нам деградувати у цьому сенсі”.
Як вважає пані Тарасюк, на прикладі сучасного заробітчанського письма через десятиліття філологи та історики вивчатимуть українську еміграцію,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|