14 квітня Кабінет Міністрів України прийняв рішення дозволити державним вузам платні перездачі екзаменів і заліків. Крім цього, платними стануть також різні відпрацювання: практичні й лабораторні роботи, семінари, пропущені без поважних причин, а на додачу – ще й за додаткові консультації, студентські квитки та залікові книжки теж треба буде заплатити рідному вузові.
Мій племінник, який навчається у Коломийському коледжі права і бізнесу, сприйняв цю новину спокійно і навіть іронічно. Каже, що у них, у приватному закладі, така система діє уже давно, від початку його навчання (він уже на третьому курсі). Там треба платити геть за усе, навіть за пропущений без поважної причини навчальний день. А контрольні, перездача заліків, екзаменів, - навіть обговоренню не підлягає, усе має свою визначену ціну, причому, далеко не символічну. У цьому навчальному закладі уже ніхто нічому не дивується, бо навіть плата за навчання може протягом року зростати, - на коефіцієнт інфляції, відносно до курсу долара. І ніхто тут не переймається тим, що на початку навчального року підписуються договори, де обумовлюється сума вартості навчання за увесь рік наперед.
А ось донька подруги, яка є студенткою Коломийського інституту, розказувала, що її друзі не на жарт стурбовані. Адже протягом навчання бувають різні ситуації, хто був студентом, той знає. І мова не йде про сачкування. Студенти найбільше переймаються тим, чи не почнуть викладачі цілеспрямовано “завалювати” їх на іспитах. Адже простежується чітка закономірність: чим більше претендентів на перездачі, тим більшим буде заробіток педагогів. Ніхто ж не може гарантувати, що викладачі будуть підходити до цього питання виважено і об’єктивно. Це нагадуватиме звичайне ремісництво: педагоги не будуть думати про якість навчання, а про те, як би “урвати” чим більшу суму зі студентів. Адже, як відомо, через фінансову кризу уряд не зможе забезпечити у повному обсязі виплату стипендій і зарплат викладачам, тож платні послуги у навчальних закладах будуть спрямовані на зарплату педагогам. Напрошується логічне запитання: а де мають заробити собі на стипендію студенти, та ще й без відриву від навчання? Ця знайома дівчинка схвильовано зауважила, що хоч як старайся, від проколів ніхто не гарантований, тим більше тепер, коли у викладачів з’явився потужний грошовий стимул. Отож вона резонно вважає, що таке нововведення добряче вдарить по кишені їхній сімейний бюджет. – Я добре вчилась, знала, що тільки у “державній” групі зможу здобувати вищу освіту, бо платне відділення мої батьки не потягнуть, - зізнається дівчина, - там і так витрат вистачало, але якось давали раду. Тепер мамі на роботі зарплату врізали, зняли усі доплати, в загальному її платня зменшилась на третину. Батько теж працює на двох роботах, бо в нас ще менша сестричка вчиться у педколеджі. Тепер, як вималювалась перспектива за все в інституті платити, фактично, скидатись викладачам на зарплату, моя мама всерйоз задумується над тим, щоб їхати десь за кордон. Інакше ми не витягнемо цю науку…
Залишається тільки чекати, у що виллється таке нововведення нашого Кабміну, яке багато хто вважає звичайним узаконенням і так діючих хабарів. Бо студентство, як відомо, народ гарячий, так просто заробляти на собі не дасть…
Автор: Маґда НИКОЛИШИН, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|