Закарпатська обласна рада виступає проти ухвалення нової редакції закону про розвиток гірських населених пунктів.
Відповідне звернення до Кабінету міністрів України депутати Закарпатської облради прийняли 24 квітня на двадцять четвертій сесії Закарпатської обласної ради V скликання,
повідомляє УНІАН.
Депутати стурбовані ситуацією, що може виникнути у разі схвалення законопроекту “Про розвиток гірських територій в Україні”, який перебуває на розгляді в Міністерстві регіонального розвитку та будівництва України.
“Цей документ розроблено без попереднього обговорення з представниками органів місцевого самоврядування територій, що віднесені до гірських, ним пропонується, починаючи з 2010 року, знизити, а з 2012 року припинити доплату працівникам бюджетної сфери, пенсіонерам, студентам, а також скасувати передбачені чинним законодавством види матеріальної допомоги громадянам, які мають статус особи, що працює, проживає або навчається на території населеного пункту, якому надано статус гірського”, - уточнив голова Закарпатської облради Михайло КІЧКОВСЬКИЙ.
За його словами, відміна доплат за проживання на гірських територіях значно звужує соціальні гарантії для населення гірських районів, що може призвести до негативних економічних та соціальних явищ, суттєво погіршить матеріальне становище горян, посилить соціальну напругу в регіонах, призведе до відтоку кадрів, насамперед, вчителів та лікарів із сільської місцевості, закріплення яких на місцях і без того є проблемою.
На думку М.КІЧКОВСЬКОГО, також необхідно враховувати той фактор, що багато населених пунктів у гірській місцевості постійно перебувають у зоні можливої загрози стихійного лиха.
Голова Закарпатської облради нагадав, що зазначене питання раніше вже порушували Асоціація органів місцевого самоврядування Гуцульщини та Івано-Франківська обласна рада.
З огляду на все це, за словами М.КІЧКОВСЬКОГО, було підготовлене звернення Закарпатської облради до Кабміну, в якому депутати просять враховувати позицію місцевих громад гірських районів з цього питання і залишити чинним закон України “Про статус гірських населених пунктів в Україні”.
Довідка УНІАН. У даний час в Департаменті місцевого самоврядування та адміністративно-територіального реформування Мінрегіонбуду перебуває на розгляді проект закону України “Про розвиток гірських територій в Україні”.
Проектом передбачається знизити доплату працівникам, яким, відповідно до постанови Кабміну від 11.04.1995 року № 648 “Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах“, здійснюється доплата до зарплат. Цим проектом закону також пропонується, починаючи з 2010 року, знизити, а з 2012 року припинити доплату пенсіонерам до пенсій, студентам до стипендій і всіх передбачених чинним законодавством видів матеріальної допомоги громадянам, які одержали статус особи, що працює, проживає або навчається на території населеного пункту, якому надано статус гірського. Крім того, за проектом, з 1 січня 2010 року втрачає чинність закон України “Про статус гірських населених пунктів в Україні”, статтею третьою якого передбачені державні гарантії соціально-економічного розвитку населених пунктів, яким надано статус гірських.
Як заявив голова правління Асоціації органів місцевого самоврядування регіонів Гуцульщини Дмитро СТЕФЛЮК, закон, у разі його ухвалення, вплине на економічний розвиток гірських територій, на яких в Україні проживає близько 1 млн. громадян.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|