Українські письменники та книговидавці відзначили Всесвітній день книжки театралізованим автопробігом по центру Києва. Таким чином вони намагалися достукатися, а точніше – доїхати до серця читача. І спонукати Верховну Раду та Кабінет Міністрів до реальної підтримки української книги.
Ядучо-зелений горбатий “Запорожець” відомих книговидавців братів Капранових у центрі Києва можна побачити нечасто. 23 квітня у Всесвітній день книги він з’явився на Контрактовій площі. Над капотом – прапор, із до болю знайомим гаслом: “Вдаримо автопробігом по безкнижжю та нехлюйству!”
“Письменницький автопробіг ми проводимо другий рік поспіль. Що змінилося за цей час? Відкриваються нові книгарні, зокрема сьогодні -– “Могилянська книгарня” на Контрактовій площі. Чого ми очікуємо? Що держава зверне увагу на видавничу справу. Не подачками в межах програми “Українська книга”, а створенням умов для того, щоби книга розвивалася, і була цікавою для читача”, ¬¬¬– говорить Дмитро Капранов, один із організаторів автопробігу.
Якщо виросте покоління, байдуже до книги, Українська держава зникне
Від початку року обсяг продажу книжок впав на 40%. Державне фінансування книговидавництва скоротилося більш ніж уп’ятеро. І не лише криза є цьому причиною. Українець читає менше трьох книжок на рік – це найнижчий показник у Європі. Є цілком реальний ризик, що в країні виросте покоління, байдуже до книги, говорить учасник автопробігу, відомий письменник та музикант Сашко Лірник.
“Якщо зараз Українська держава не підтримає книгу, духовність – то скоро ця держава зникне, на її місці буде якийсь конгломерат. Маємо цілком реальний ризик, що в Україні виросте таке собі покоління “Пепсі”, яке не вміє та не вважає за потрібне читати…”, – прогнозує митець.
Загиблі поети й загиблі книгарні
В автопробігу, крім представників видавництв, взяли участь відомі письменники, зокрема Сергій Пантюк, Дмитро Лазуткін, Світлана Поваляєва, Дмитро Павличко, Тарас Федюк.
Кавалькада урочисто проїхала від Контрактової площі до Хрещатика. З гучномовців лунали вірші та промови на честь української книги, перехожі здивовано зупинялися, а водії зустрічних авто схвально тиснули на клаксони. Наступна зупинка – славнозвісний Хрещатик, 26, Державний комітет з питань телебачення та радіомовлення, який має опікуватися долею української книги. Тут письменники та видавці вшанували хвилиною мовчання померлих майстрів українського слова. А також книгарню “Мистецтво”, знищену тут рік тому: її приміщення київська міська влада вирішила здати в оренду.
На сторожі Слова потрібен Закон
Втім, обмеженню прав української книги можна покласти край, якщо ухвалити розроблений за участі книговидавців законопроект, який гарантує українським видавництвам та книгарням право на приміщення, податкові пільги та фінансову підтримку, вважає заступник голови Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення Василь Шевченко.
“Такий закон потрібен, щоби книготорговельні послуги були в нас в рамках норми, норми державної. Сподіваюся, це дасть поштовх, аби кількість книгарень в Україні збільшувалася”, – зазначає заступник голови “Держкомтелерадіо”
Учасники автопробігу підготували Листа до Верховної Ради з проханням ухвалити закон на підтримку української книги. Але передати його народним обранцям у руки не вдалося: на час автопробігу всі проїзди до українського парламенту було перекрито. Загалом експерти стверджують, що у розпал кризи, та ще й напередодні виборів, народним депутатам буде просто не до книги. Втім, письменники не втрачають оптимізму, допоки в них є читач,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|