20 квітня в Україні почався Європейський тиждень імунізації. Він має на меті привернути увагу людей до такої нагальної справи, як профілактика захворювань. А за цим, насамперед, стоїть найважливіша складова будь якої профілактики, без якої неможливо повноцінно боротись за здоров’я нації – щеплення.
Тож з цього приводу ми спілкуємось із головним державним санітарним лікарем Коломийського району Михайлом МИКИТЮКОМ.
- Пане лікарю, на що опирається профілактика захворювань у більш розвинутих країнах?
- Там сповідують принцип: запобігти чи попередити хворобу завжди краще, ніж боротись із нею чи її наслідками. Для людей у розвинутих країнах здоров’я – це найцінніший скарб, тож заради його збереження вони чітко дотримуються усіх лікарських приписів. Зауважу також, що там на профілактику захворювань, у тім числі й інфекційних, спрямовуються близько 90 відсотків фінансування всієї медичної галузі.
- А яка ситуація в нас?
- Про фінансування нашої медицини говорити не буду, зазначу тільки, що пропорція дещо інша. У нас основою профілактики інфекційних хвороб, звісно, є імунізація. Вона досягається введенням у організм людини особливих препаратів – вакцин, анатоксинів, імуноглобулінів та ін. Про деякі хвороби, завдяки щепленням, ми вже почали забувати, скажімо, про такі страшні, як дифтерія, поліомієліт, правець. Є хвороби, проти яких щеплення – єдиний порятунок, наприклад, сказ. На жаль, є хвороби, проти яких людство тільки шукає рятівну вакцину, зокрема, проти раку, СНІДу.
- А щеплення всюди обов’язкове, як у нас?
- Воно у нас обов’язкове, але не примусове. Скажімо, не щеплена людина у нас не може перебувати чи працювати в організованих колективах, виїхати за кордон та ін. Щороку з допомогою вакцин вдається врятувати в середньому близько двох мільйонів людей. Не хочу бути голослівним, але в розвинених країнах кількість хвороб, проти яких проводиться щеплення, значно більша, ніж у нас. А в деяких країнах, наприклад, у Фінляндії, імунізація є конституційним обов’язком усіх громадян.
- Але ж відомі випадки нещасть після деяких щеплень, батьки втратили своїх дітей?
- Нині важливо не піддаватись на провокативну істеричну антирекламу, яку поширюють деякі засоби масової інформації. Її наслідки ми скоро відчуємо, це може спровокувати навіть тяжкі епідемії. Мудрі батьки мають мати на увазі, що тепер існує велика кількість високоефективних препаратів, які дають можливість захисту від багатьох хвороб. А ризик тяжкого перебігу захворювання та виникнення ускладнень серед не щеплених дітей у десятки разів перевищує показники серед щеплених. Тож кожен має вирішити для себе і своєї дитини сам: чи перехворіти із можливими ускладненнями, чи вберегти свій організм від випробувань і залишитись здоровим…
Автор: Софія ОНИКІВСЬКА, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|