За роботою працівників райадміністрацій та жеків відтепер стежитимуть… “таємні клієнти”. У Львівській міській раді започаткували програму із однойменною назвою. У будь-який час до районної адміністрації чи ЛКП може прийти людина і звернутися з проханням зареєструвати заяву, попросити надати будь-яку консультацію… “Таємний клієнт” огляне приміщення, зазирне в туалет, стежитиме, чи коректно розмовляють з відвідувачами держслужбовці…
Останній раз, коли я була у жеку і брала довідку про склад сім’ї, переді мною на стіл поклали марку від Товариства червоного хреста України і попросили заплатити членський внесок – 2 грн. “А це обов’язково?”, – запитую. “Не хочете – не платіть”, – фиркнула паспортистка.
Звична фраза, яку чують мешканці у жеках: “Не дамо консультацію чи довідку про склад сім’ї, якщо не заплатите за комунальні послуги або за вивезення сміття” (цим тероризують власників приватних будинків)… Ці репліки, зазвичай, звучать у грубій формі. Вимагати цього від людей жеківці не мають права, тим більше, якщо борг – мінімальний. У Львові, мабуть, не знайдеться людини, якій не нахамили в ЛКП або райадміністрації. Не дай Боже, літня жінка перепитає щось у комунальників двічі – після цього в ЛКП хоч не заходь.
Іноді доходить до абсурду. Моя колежанка платила за утримання свого собаки у жеку щомісяця 21 копійку (2 грн. 60 коп. на рік). Коли пес помер, вона вирішила про це повідомити жек. “А звідки я знаю, що ваш собака помер?”, - підвищеним тоном говорила працівниця ЛКП. “То коли ви її “прописували” у мою квартиру і брали за це гроші, доказів вам не потрібно було? – не відступала Єва. – Перепрошую, а де у нас видають довідки про смерть тварин?”. Працівниця жеку замовкла. “Так, якщо ви не вірите, що мій пес помер, “пропишіть” у квартиру двох моїх котів замість собаки”, – вже заходилася від сміху Єва. “Я не можу, бо коти пісяють вдома, а собаки – на вулиці”… Ця тирада затягнулася на хвилин п’ятнадцять. Врешті-решт працівниця жеку здалася – собаку “виписали”…
“Жеківці мають знати, що за ними ведеться постійний контроль. Участь у програмі “таємний клієнт” беруть переважно студенти вищих навчальних закладів, - розповідає керівник управління внутрішньої політики ЛМР Наталя Міхнова. – Волонтери отримали конкретну інформацію на що, у першу чергу, потрібно звертати увагу. По-перше, це освітлення приміщень, наявність крісел у коридорах та інформаційних дощок, вільний доступ до туалетних кімнат. По-друге, форму обслуговування клієнтів, манеру та стиль спілкування”.
Чиновники кажуть, що “таємні рейди” стануть у Львові постійними. Усі недоліки “таємні клієнти” фіксуватимуть фотоапаратом. Тут уже не відвертишся… Наразі волонтери звертатимуться до жеків та райадміністрацій з дрібними проблемами: наприклад, у під’їзді не прибирають, або не вивозять сміття, спалюють побутові відходи тощо. У перспективі на держслужбовців чекатимуть суттєвіші перевірки. Не секрет, що “за вирішення певних питань” дехто з них вимагає від мешканців матеріальної компенсації…
“Перші підсумки по райадміністраціях ми вже підбили, - каже Наталя Міхнова. – У приміщенні курять, не прибирають, або немає де сісти відвідувачам, недостатня кількість смітників тощо”. Волонтери сфотографували в одній райадміністрації стілець, а поряд - повну банку… недопалків. В іншій райадміністрації лампочка висіла з якимись дротами, інформаційна дошка була порожньою… Міський голова Андрій Садовий дав керівникам районів термін до 1 травня виправити недоліки. Найменше порушень виявили у Галицькому районі.
“У жеках волонтери проводили анкетування серед відвідувачів щодо роботи комунальних підприємств, – каже Н.Міхнова. – Більшість мешканців не задоволені роботою жеків, те, як їм надають консультації. Часто працівники жеків просто не хочуть це робити. Найтиповіші порушення найближчим часом оприлюднимо”.
А тим часом…
До участі у програмі “таємний клієнт” міська рада запрошує усіх охочих (за довідками звертайтеся у каб. 215 (в) або 118). Про недоліки роботи структурних підрозділів ЛМР повідомляйте на номер телефону “гарячої лінії” 297-59-99. За словами Наталії Міхнової, на телефон цієї диспетчерської служби надходять вдень від 300 до 900 дзвінків.
Джерело: Високий Замок
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|