Першого квітня - Міжнародний день птахів. Його відзначення розпочалося ще у 1906 році, коли була підписана Міжнародна конвенція охорони птахів. Традиційно в цей час на деревах розвішують шпаківні та чекають прильоту пернатих друзів з теплих країв. А в місті Галичі птахи є вже родзинкою кількох туристичних сезонів. Ту місцеві активісти розробили цікавий вид відпочинку - орнітологічний туризм. Інакше новацію називають спостереження за птахами, і започаткували її науковці Галицького національного природного парку.
…Подорож у світ пернатих розпочинається у Бурштині, від місцевого палацу культури. Звідси рукою подати до Бурштинського водосховища, де можна побачити багато птахів. Галичани кажуть, що це - це наче полювання, але тільки за фактами з життя птахів. Воно не приносить шкоди довкіллю, а людині дає неабияке задоволення. Під час орнітологічних походів обов’язково треба мати прилади спостереження, аби краще розгледіти пернатих, а окремі любителі не забувають прихопити й диктофони чи магнітофони, аби записати пташиний спів, яким потім насолоджуватимуться.
Орнітологічний туризм навіть у Європі з’явився порівняно недавно, у жовтні 1993 року. Але за кілька місяців свого існування завоював шалену популярність. За даними Bird Life International, світової організації охорони птахів, спостереження за пернатими є постійним захопленням понад 23 мільйонів людей, яких англійською називають “birdwatcher” (спостерігачі за птахами).
В Україні перші “пташині” туристи з’явилися у 2005-ому в південних областях, де є численні водойми. В Західній Україні спостереження за птахами проводять науковці, юні натуралісти та поодинокі орнітологи-аматори. Але про мандрівки лісом, берегами водойм та горами у пошуках нових видів птахів та цікавих фактів з їхнього життя як вид туризму ніхто й не говорив.
Отож галицькі ініціатори розвитку орнітологічного відпочинку й вирішили, що спостереження за птахами в природі може стати цікавим і для молодих подорожуючих, пізнавальним для дітей та сімей з дітьми, і привабити у регіон іноземців.
Тим паче, що на бурштинському водосховищі та в околицях можна побачити десятки цікавих птахів. Ось, наприклад, білі пернаті з коричневими головами – це мартини. Вони тут і влітку, і взимку перебувають. Живлячись мертвою і хворою рибою, птахи очищують водойму. Після парування птахи формують на риборозплідних ставках гніздову колонію. В одному такому пташиному формуванні живуть понад п’ятсот пар.
Навесні також часто можна побачити мартинів й на свіжозораних полях, де вони визбирують різних шкідників. За це місцеві селяни вважають їх своїми охоронцями й заступниками, адже ці Божі птахи і на землі, й на воді нечисть визбирують.
Природним музеєм під відкритим небом є Касова гора, що також знаходиться неподалік Бурштина. За місцевими легендами, тут заховані скарби (“касса”) князя Данила Галицького. Проте найбільшим скарбом тут наразі є понад 300 видів рослин, більшість з яких занесено в Червону книгу. Із Касової ми спостерігатимемо за колонією сірих чапель. За ними, а також за и, лисками, чернями, попелюхами, гоголями та іншими птахами Бурштинського водосховища можна спостерігати годинами. Вони жваві та веселі і так кумедно плавають наввипередки.
А далі - по стежині вздовж берега півострова. Через кущі проглядається бетонний берег дамби, що тягнеться на півкілометра до самої електростанції. Тут також чимало птахів, про які можна почути цікаві розповіді
Автор: Галина ПЛУГАТОР, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|