Уміння відчувати красу природи і бажання її захистити — важливі якості сучасної екологічно грамотної людини. Дитяча громадська організація “Зелений світ” Гвіздецької ЗОШ І-ІІІ ст. виконує проект “Доторкнутися до природи можна тільки серцем…”. Одним із етапів реалізації проекту є збір матеріалів про художників-пейзажистів Гвіздеччини.
Цілому світу відомі пейзажі І.Шишкіна, А.Васнецова, І.Левітана, гірські вершини Н.Реріха, стихії Айвазовського. Наша гвіздецька земля теж багата своїми талантами. Тут народилися, жили і працюють художники, які з любов’ю відтворюють на полотні мальовничі куточки рідної землі.
Серед них — Ярослав Пстрак, який народився 24 березня 1878 року в містечку Гвіздець. За допомогою меценатів талановитий юнак навчався у Мюнхенській Академії мистецтв. Він творив як живописець, малював портрети і жанрові сцени. Протягом усієї творчої діяльності Пстрак працював над пейзажами рідного Прикарпаття, створив чудові картини “Краєвид з березами”, “Краєвид з річкою”, “Над струмком”, “Зимовий пейзаж” та інші.
Його картини зберігаються в музеях Львова, Івано-Франківська, Коломиї, у приватних колекціях.
Гвіздецьку школу закінчив відомий художник Коломийщини Алядар Кучурак. Його картини — це різноманітні краєвиди околиць Гвіздця, мальовничі куточки Карпат. В 2000 році в музеї історії м. Коломиї відбулася виставка робіт А.Кучурака.
Зі споминів про сім’ю Кучураків 96-річної Терлецької (14 березня 2008 р.).
“Сім’я складалася з чотирьох осіб: батьки та твоє синів. Це були дуже інтелігентні люди. Між собою розмовляли угорською мовою, з іншими спілкувалися на польській та українській. Алядар був дуже неспокійним хлопчиком Він завжди щось розглядав і постійно малював. Часто з мольбертом сидів біля дубів. Це було його улюблене місце…”.
Надія Ткаченко — художниця нашого селища, справжній майстер своєї справи. Ця працелюбна людина дарує нам світ краси, який змальовує своїм пензлем і поетичним пером. Надія Петрівна видала збірки віршів для дітей, оповідань та казок, поезій для дорослих, готується до друку її книжка “Віками оповитий”.
У цім житті щось написати,
Хоч не сонети й не пісні.
І все ж я буду прославляти
Плакучі верби запашні.
Десь там, в строфі незнаменитих,
Гвіздець на клаптику землі.
В садах на пагорбах відкритих
Ховає барви вікові.
Її оселя — це невеличкий музей. Тут панує аура людини, яка відчуває світ отим “шостим” відчуттям, яке притаманне вибраним людям, з особливими здібностями. Малюнки на стінах, на дверях, на вікнах. Кругом картини…
Надія Петрівна вчила малювати не одне покоління школярів, вела гурток малювання в Будинку школяра. Її учні малюють для себе, для сім’ї, а деякі з них стають відомими художниками.
Серед них — Віктор Семеняк. Народився в Гвіздці. Закінчив середню школу та школу мистецтв під керуванням Н. Ткаченко (акварель, графіка).
Віктор малює картини в різноманітних техніках: олія, акрил, акварель, батік, темпера, фреска. Бере участь у різноманітних виставках, які проходять у галереях “Ніл”, “Акварель”, “Ірена” та ін., виставки в Нацбанку України та в першій столичній мистецькій галереї “Зуза”. Він — художній керівник галереї “Диптих” та мистецької школи “Штудія” в Києві. Тільки та людина може створити таку красу, яка доторкається до природи серцем.
З вдячністю згадує свого наставника Надію Ткаченко Світлана Деделюк. Вона малює пейзажі, натюрморти, портрети. Світлана Дмитрівна — викладач малювання школи мистецтв, передає своє вміння та любов до малювання студійцям. Її учні ставали неодноразовими переможцями в різних конкурсах обласного та всеукраїнського рівнів.
Славиться своїми художніми здібностями і сім’я Ковтуників: батько Василь Васильович та син Іван Васильович. Вони закінчили Косівський інститут прикладного мистецтва. Василь Васильович, як і більшість митців, тонко відчуває красу природи, любить її. Він закоханий у нашу річку Чорнява. Саме В.Ковтуник допоміг нашим зеленосвітівцям організувати експедицію вздовж русла річки, охопивши Тлумацький, Коломийський, Снятинський райони.
Тема проекту допомагає розвитку естетичного ставлення до природи і виникненню бажання захищати її природну красу. Дуже хочеться, щоб зі стін школи виходили люди не емоційно глухі і черстві, а душевно красиві, з прагненням творити прекрасне.
Автор: Вікторія ДОВГОШИЯ, вчителька біології Гвіздецької ЗОШ І-ІІІ ступенів
Джерело: Вільний голос для Коломия ВЕБ Порталу
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|