Мозок у віруючих людей, дослідили вчені, працює не так, як в атеїстів. В університеті Торонто вирішили порівняти, як функціонує мозок у віруючих і невіруючих людей. Психологи під керівництвом Майкла Інзліхта відібрали відповідні групи добровольців, запропонували їм пройти серію тестів і — підключили томограф.
Не відомо, чи сподівалися психологи саме на такий ефект, але невдовзі вони помітили: у волонтерів — прихильників релігії була знижена активність у зоні мозку, яка подає сигнали тривоги, що сприяють контролю поведінки. Ніхто з учасників тестування не уникнув помилок, але віруючі менше переймалися ними і, як наслідок, помилялися частіше.
Професор Інзліхт пояснює це тим, що релігійні люди переживають слабший стрес: коли їм щось не вдається, вони спокійніші і менше зважають на дрібниці.
З одного боку, це добре, резюмує психолог. Адже стреси руйнують здоров’я. Водночас страх — базова реакція організму, він може врятувати від небезпеки, якщо звісно ж, не паралізує. Тому так важливо дотримуватися золотої середини, що визначена у приказці: “На Бога надійся, а сам не зівай!”
“Учені вже не вперше намагаються дослідити вплив релігії на мозок людей, — розповів Валерій Сльозін, доктор біологічних, кандидат медичних наук, керівник лабораторії науково-дослідного психоневрологічного інституту. — Наприклад, доведено, що лише люди, які щиро вірять, здатні перебувати в особливому, “четвертому стані”, якого можна досягти під час молитви. Кора головного мозку або вимикається — як під час сну, або ж навпаки — біоритми людини прискорюються, залежно від типу молитви.
З позиції психоневрології цей унікальний “четвертий стан” — дуже корисний, це така повільна бадьорість, внаслідок якої людина скидає все зайве, перебуває в гармонії зі світом. Звідси і втрата “відчуття часу”, притаманна людям під час урочистих багатогодинних літургій. Вони проходять, як одна мить!
А от учені з Оксфордського університету дослідним шляхом довели, що віра в Бога справді зміцнює фізіологічну терпимість до болю. У релігійних людей, коли вони бачать символи віри та терпіння (скажімо, ікони із зображеннями святих), активізується ділянка мозку, що блокує біль.
Учені також припускають, що релігійність — вроджена властивість людини, яка з’явилася під час природного добору. Віруючі люди були краще пристосовані до життя в колективі, більше турбувалися про дітей, а тому активніше передавали їм свої гени.
Автор: Ірина КОНТОРСЬКИХ
Джерело: Вільний голос для Коломия ВЕБ Порталу
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|