Православна церква встановила, що, як мінімум, чотири рази на рік, а саме у Великий піст перед Пасхою, пости перед святом Петра і Павла, перед Успінням Божої Матері й у Різдвяний, християнин має сповідатися.
Сповідь — це таїнство, під час якого людина, котра відчуває свою провину в очах Божих за вільно чи невільно скоєні гріхи, розкаюється у кожному з них, з тим, щоб очиститися від гріховного бруду, отримати прощення. Вона дає обіцянку, що з допомогою Божою буде берегти совість у чистоті.
Слово “покаяння” у перекладі з грецької — “метанія” — означає переміну життя в сторону чистоти, праведності, богоугодного життя. І в таїнстві сповіді звершується велике чудо милості Божої — Господь повертає людській душі таку чистоту, яку вона отримала в хрещенні. Отже, наша чистосердечна сповідь, наше покаяння відновить у нашій душі мир з Богом і мир з Церквою Христовою.
Чи можна вважати сповіддю, коли людина, прийшовши до церкви, подумки чи пошепки розкаюється у всіх своїх гріхах? Особисте покаяння, усвідомлення своїх гріхів, вимолювання за них прощення — необхідні. Але саме по собі воно не є вичерпним. Остаточне примирення з Богом, очищення від гріхів у рамках таїнства сповіді відбувається при посередництві священика. Така форма встановлена Самим Господом Ісусом Христом. Явившись апостолам після Свого Воскресіння, Він, дмухнувши, сказав їм: прийміть Духа Святого; що відпустите і простите на землі, те буде відпущено і прощено на небі. Надана апостолам влада “знімати” з людських душ покривало гріха перейшла єпископам і священикам.
Але слід усвідомити, що, приходячи на сповідь, ми лише розкаюємося в присутності священика, а не перед ним. Він є носієм благодаті Божої, свідком чистоти християнської совісті і щирості покаяння на суді Божому. Сповідуємося ж ми Богові, милосердному, правосудному, терпеливому, який чекає нашого навернення, бо любить нас безмежно. І не священик приймає і прощає людські гріхи, а сам Христос-Господь, який невидимо стоїть під час сповіді і приймає її.
І не забуваймо, що Він знає про всі наші гріхи, тож не назвавши якийсь з них, ми тільки поглибимо його. Тому, готуючись до сповіді, треба переглянути все своє життя, найсуворіше проекзаменувати свої вчинки, помисли, щоб на сповіді назвати всі гріхи проти Господа Бога, проти ближнього і проти самого себе, починаючи з семирічного віку. А щоб під час сповіді не підвела пам’ять, краще їх записати і зачитати.
Належним чином підготуватися до сповіді, до таїнства очищення віруючим допомагають церковнослужителі, спеціальна література, яку можна придбати в церквах.
І ще одне. За такої духовної атмосфери, в якій нині живуть, працюють, спілкуються люди, є потреба підходити до сповідального аналою не лише в пости, а й частіше. Церква дозволяє причащатися через два тижні на третій, а сповідатися можна щонеділі.
Побутує думка, що людині доводиться відповідати і за гріхи своїх батьків, дідів, прадідів і більш далеких предків. Чи це так? Справді, ми несемо відповідальність і за їхні гріхи, якщо вони не прощені, бо за гранню смерті немає молитви, немає покаяння. Людські душі, які входять у вічність, самі собі допомогти не можуть. Тому нам треба відмолювати гріхи наших предків, просити за них прощення у Бога і під час домашніх молитов і в церкві, поминати тих, хто помер, замовляти заупокійні служби.
Водночас, ми не повинні пов’язувати всі страждання, які випали на долю багатьох віруючих, — важку хворобу, втрату найдорожчих людей, несправедливість та інші з тим, що їх предки скоїли тяжкі гріхи. Є й інше пояснення: Господь, здатний і готовий прийти і допомогти нам в любий момент нашого життя, але Він, кого любить, того й випробовує. Бо, як і золото, котре повинне «пройти» через вогонь, щоб стати золотом, так і людська душа через випробування, терпіння, смирення, любов, покірність волі Божій очищається, стає досконалою, святою.
Автор: Людмила ШЕРШЕЛЬ
Джерело: Вільний голос для Коломия ВЕБ Порталу
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|