Законність використання бюджетних коштів, виділених на ліквідацію наслідків стихійного лиха, є предметом особливої уваги МВС України. З цією метою працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю перевіряють правомірність внесення прізвищ громадян до списків постраждалих та померлих внаслідок стихійного лиха. Також здійснюється перевірка сільгоспвиробників, які потребують відшкодування втрат по знищених посівах на достовірність сум, заявлених до відшкодування. Не залишаються поза увагою й об’єкти облавтодорів та доріг місцевого значення, які перевіряються на відповідність пошкоджень, внесених в акти на відшкодування збитків, а також на відповідність дефектних актів на відновлення об’єктів державних установ та організацій, інших споруд.
Загалом, працівниками підрозділів Державної служби боротьби з економічною злочинністю проведено 1308 перевірок. За викритими фактами порушено 76 кримінальних справ, за якими загальна сума попередньо встановлених збитків становить понад 19 мільйонів гривень. Як свідчить практика, найбільш поширеними є зловживання з боку службових осіб органів місцевого самоврядування під час формування списків постраждалих та складання недостовірних актів пошкоджень.
Наприклад, в Івано-Франківській області працівниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито службових осіб однієї з міськрад та районної державної адміністрації, які склали фіктивні акти постраждалих осіб для виплати матеріально-грошової допомоги, у зв’язку з чим безпідставно було отримано з резервного фонду державного бюджету кошти в сумі 720 тисяч гривень. Органами прокуратури порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 та ч.2 ст.366 КК України.
В Івано-Франківській області працівниками ДСБЕЗ викрито також службових осіб однієї з сільських рад, які безпідставно склали списки постраждалих осіб для виплати матеріально-грошової допомоги, що призвело до отримання ними допомоги на загальну суму 500 тисяч гривень. Органами прокуратури порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.
На Тернопільщині працівниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито посадових осіб однієї з сільських рад, які оформили та подали до відшкодування фіктивний дефектний акт дільничної лікарні. Внаслідок зазначених дій державним інтересам нанесено збитків на суму 2,2 мільйона гривень.
В цій же області працівниками ДСБЕЗ викрито службових осіб іншої сільської ради, які внесли завідомо неправдиві відомості до господарської книги і незаконно отримали з державного бюджету компенсацію на ліквідацію наслідків стихії в сумі понад 360 тисяч гривень. Органами прокуратури порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.
У Чернівецькій області працівниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито службових осіб регіонального управління водного господарства, які використали не за цільовим призначенням бюджетні кошти в сумі 545,1 тисячі гривень, які були призначені на експлуатацію споруд, що захищають населені пункти і території від підтоплення. Органами прокуратури порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.210 КК України.
У цій же області працівниками ДСБЕЗ викрито директора сільськогосподарського підприємства, який надав недостовірні відомості стосовно площ пошкоджених посівів сільськогосподарських культур та незаконно отримав кошти як відшкодування втрат продукції рослинництва в сумі 202,1 тисячі гривень. Органами прокуратури порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 та ч.2 ст. 366 КК України.
На Львівщині працівниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито службових осіб однієї з міськрад, які склали акти обстеження середньої загальноосвітньої школи та дитячого навчального закладу, у яких зазначили, що покрівлі споруд пошкоджено стихією, внаслідок чого незаконно отримали бюджетні кошти як субвенцію на суму 136,6 тисячі гривень. Органами прокуратури порушено кримінальні справи за ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст 364, ч. 2 ст. 366 КК України.
Крім того, Міністерством внутрішніх справ організовано здійснення додаткових заходів з протидії правопорушенням у сфері надрокористування в регіонах, які постраждали внаслідок стихійного лиха. Основну увагу під час здійснення цих заходів зосереджено на перевірках наявності в суб’єктів господарювання спеціальних дозволів на видобування корисних копалин, у першу чергу будівельної сировини, а саме: гравію, піску тощо, особливо в руслах річок, дотримання ними відповідних ліцензійних умов та законності здійснення продажу зазначеної будівельної сировини відповідними юридичними та фізичними особами.
Наприклад, на Львівщині працівниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито директора заводу, який організував незаконний видобуток гравійно-піщаної суміші з русла річки Стрий, унаслідок чого державним інтересам завдано збитків на суму понад 2,7 мільйона гривень.
У Вінницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській та Чернівецькій областях працівники органів внутрішніх справ перевірили 2755 підприємств, що здійснюють свою діяльність у лісовій галузі, у тому числі 530 підприємств, підпорядкованих Держкомлісгоспу, та 699 експортерів лісопродукції.
Так, виявлено 466 корисливих злочинів, у тому числі 64 факти розкрадання державного та колективного майна, 159 фактів незаконної вирубки лісу та 166 службових злочинів, у тому числі 34 фактів хабарництва. До кримінальної відповідальності притягається 234 особи, у тому числі 9 службовців територіальних підрозділів Держкомлісгоспу.
У правопорушників вилучено 4117 куб.м незаконно добутої деревини, у тому числі 1485 куб.м цінних видів деревини на загальну суму 3833 тисячі гривень.
Так, у Закарпатській області працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито службових осіб державної лісової охорони та лісництва одного з державних лісогосподарських підприємств, які упродовж 2007-2008 років, достовірно знаючи про вчинення самовільних рубок деревини у вказаному вище лісництві, не склали відповідних актів про лісопорушення, не вжили заходів для встановлення лісопорушників, вилучення в них незаконно добутої деревини та відшкодування завданих збитків. Унаслідок незаконних дій державним інтересам завдано збитків на загальну суму понад 1,9 мільйона гривень.
Джерело: МВС України
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|