У Сполучених Штатах де з поглибленням економічної кризи зростає кількість безробітних, дехто з тих, кому не таланить з працевлаштуванням, започатковують власні малі бізнеси. Як це робиться в Америці?
Виглядає так, що появляються, можна сказати, підприємці мимоволі. Деяким безробітним набридає шукати працю і вони починають шукати застосування власним знанням і досвідові. І подекуди знаходять. Ось наприклад, Алекс ЕНДОН, йому 24 роки, біолог з вищою освітою, звільнений з біотехнологічної фірми. Сидячи вдома, він почав майструвати невеличкі акваріуми, але не рибні, а для медуз. Він спирався на сучасну технологію, яка дозволяє медузам виживати у неволі.
Спочатку Алекс робив настільні акваріуми і продавав по 350 доларів через свій вебсайт в інтернеті. На знімках, приміщених на вебсайті, у круглому акваріумі плавали розкішні білі парасольки медуз. Це було щось нове, знайшлися охочі купувати. Аж ось наспіло замовлення від одного ресторану на спорудження акваріума великого розміру, за 25 тисяч доларів. Потім іще одне. Справа пішла. Іще приклад: 35-річний Райан КАНДЕР, колишній регіональний менеджер пошукового сервера Yahoo. Звільнений взимку минулого року, він поступово переконався у тому, що марно шукати місця, подібного до його старого, тож вирішив відкрити власну компанію. КАНДЕР спеціалізується на проектуванні та створенні вебсайтів для бізнесів. Нині на його фірмі вже дев’ять працівників.
Примусове підприємництво?
Для створення власного бізнесу, хай невеличкого, потрібні початкові ідеї. Звідки взагалі беруться такі ідеї за таких обставин? Недарма кажуть, що необхідність – матір винахідництва. Марк КАННІС, виконавчий директор підприємницької програми університету Сан-Франциско, називає це явище “примусовим підприємництвом”.
Репортерові “Нью-Йорк Таймс” Марк КАННІС сказав, що є й позитивний бік кризи. Полягає він у тому, що великі фірми, змушені скорочувати свої штати, вивільнюють багато нових підприємницьких талантів з власними ідеями – науковців, інженерів, ділових людей, які шукають застосування своїм здібностям. КАННІС бачить у цьому “дарвіністське занурення таланту у підприємницьку екосистему”. Звичайно, можливі й невдачі. Навіть за часів процвітання значний відсоток започаткованих малих бізнесів банкрутує. Але ті, хто виживає, істотною мірою сприяють піднесенню економіки.
За даними федерального Бюро робочої статистики, торік в Америці було 3 мільйони 800 тисяч підприємств зі штатом по декілька працівників, менше десятьох, але сукупно це майже 12,5 мільйона людей, тобто приблизно 11 відсотків робочої сили приватного сектора у Сполучених Штатах.
Джером ЕНГЕЛ, директор Центру підприємництва при Школі бізнесу Каліфорнійського університету, каже, що нині початкова мета багатьох нових підприємців полягає не у створенні компанії, а у негайному заробітку, але поступово вони розкручуються. Вони працюють під величезним тиском, аби кінці з кінцями звести. “Це вельми болюча річ, але здорова річ”, – каже Джером ЕНГЕЛ,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|