Японські медики стверджують, що якщо дозволяти дитині лягати спати після опівночі, в старшому віці йому загрожують важкі безсоння та інші розлади. Діти та підлітки так і старються засидітись допізна: щоб награвся в комп’ютер або подивитися улюблений серіал, явно не вистачає дня.
Однак учені попереджають: регулярний недосип в дитинстві може на все життя (!) позбавити людину нормального сну.
Незважаючи на те, що лікарі до сих пір точно не знають, навіщо ми спимо, користь сну є незаперечною. Його брак викликає розлади уваги, знижує працездатність, псує настрій і навіть підвищує апетит. Чим менше ви спите, тим більше утворюється у вашому організмі гормону греліна, який у свою чергу провокує почуття голоду. Так що недосип може викликати переїдання, а там вже всі пов’язані з ним наслідки.
А нещодавно лікарі виявили ще один побічний ефект нестачі сну. Японські медики стверджують, що якщо дозволяти дитині лягати спати пізніше 10-11 години, у старшому віці йому загрожують важкі безсоння та інші розлади. Справа в тому, що у дітей так звані біологічні годинники ще не визначилися, і ті навички, які розвиваються у них в 9-12 років, залишаться такими на все життя. Більш того: біоритми у дітей настільки ніжні, що достатньо поопівничати всього кілька разів на тиждень, щоб значно їх зіпсувати. Загалом, варто дитині звикнути сидіти біля екрану чи монітора допізна - ставши дорослим, вона не зможе нормально заснути, якщо ляже раніше. Звернути цей процес дуже важко.
До такого висновку прийшли вчені з Токійського медичного університету під керівництвом доктора Джунь КАХАЯМИ. Вони зібрали докладну статистику того, як змінюються добові ритми дітей з різними моделями поведінки. Регулюються ці ритми особливою ділянкою мозку - супрахіазматичним ядром, яке, кажуть лікарі, реагує на кількість світла, що сприймається людським оком. Коли вночі дитина піддається впливу штучного світла - від телевізора чи комп’ютера - мозок не може визначитися, закінчився день чи ні, і не подає сигналів до сну. У наслідку мозок перенастроюється на більш пізній час засинання.
Вчені також звертають увагу на те, що за останні 5 років кількість дітей молодших 11 років, які страждають різними розладами сну, зросла на 26%, повідомляє The Times. Їх британські колеги поділяють цю стурбованість: директор Центру досліджень сну в Лофборо (Великобританія) професор Джим ХОРН вважає, що діти, які постійно користуються комп’ютерами та мобільними телефонами, перезбуджуться за день і вночі не можуть нормально спати ,
повідомляє Mobus .
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|