Набуває чинності закон про додаткове 13-відсоткове мито на імпорт товарів. Тимошенко вже хоче його скасувати. 6 березня, набуває чинності закон про додаткове мито 13% на товари, що імпортуються до України.
Експерти переконані, що нововведення невигідне. “Це помилка. Будь-які тарифи на імпорт тільки зменшують можливості купівлі товарів всередину країни. Такі мита призводять до зниження ВВП”, - стверджує президент Центру ринкових реформ Володимир ЛАНОВИЙ.
Він вважає, що мито у 13% невигідне, насамперед, європейським виробникам побутової техніки та автомобілів, які складають більшість українського імпорту.
Голова Всеукраїнської асоціації автоімпортерів Олег НАЗАРЕНКО спрогнозував, що нове мито заблокує завезення імпортних автомобілів на півроку. Він очікує, що Єврокомісія незабаром опротестує закон.
Заступник міністра економіки Валерій П’ЯТНИЦЬКИЙ також назвав нове мито “програшем” і повідомив, що країни-члени СОТ розглядатимуть запровадження Україною мита в травні.
На тіл критики напередодні прем’єр Юлія ТИМОШЕНКО заявила, що ініціює скасування цього мита. Цю необхідність вона пояснила тим, що тринадцятивідсоткове мито знижує зайнятість українських автоперевізників та суперечить вимогам СОТ.
Закон про додаткове ввізне мито парламент ухвалив 4 лютого поточного року, за ініціативи президента та уряду. Він розглядався як протидія валютній паніці та скороченню прибутків експортерів.
Віктор ЮЩЕНКО 20 лютого підписав документ. Згідно із ним, переважна більшість м’ясних продуктів, алкоголю, а також одяг та автомобілі тепер будуть ввозитися до України за додаткову надбавку до мита. Вона є тимчасовою, та становить 13%.
Варто зауважити: ще до того, як закон вступив у дію, імпорт товарів до України скоротився в січні-лютому 2009 року в 2,2 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2008 року - до 4,247 млрд. доларів.
Зміни в правилах дорожнього руху
Кабмін заборонив проводити додаткові техогляди, а швидкість дозволив обмежувати лише при проведенні дорожніх робіт. Уряд заборонив проводити додаткові техогляди автомобілів та зняв необ’єктивні швидкісні обмеження на автодорогах.
Відповідні зміни до правил дорожнього руху уряд вніс сьогодні на засіданні, повідомили у прес-службі КМУ. Зокрема, постановою забороняється проведення контролю технічного стану транспортних засобів між періодичними технічними оглядами.
Також уряд вніс певні зміни щодо встановлення швидкісного обмеження.
Так, змінами до ПДР передбачено, що у населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється зі швидкістю 70 км/год., у населених пунктах на дорогах, що мають шість і більше смуг в обох напрямках – 80 км/год., у населених пунктах на дорогах, що мають шість і більше смуг в обох напрямках руху та встановлений бетонний або інший відбійник – 90 км/год.
Транспортним засобам (крім автобусів, мікроавтобусів, вантажних автомобілів та авто, яким керують водії зі стажем до 2 років) на автомагістралях дозволяється рух зі швидкістю 130 км/год., на інших дорогах поза межами населених пунктів – 110 км/год., на дорогах, що проходять через населені пункти, позначені знаком 5.47 – 90 км/год.
Прем’єр-міністр Юлія ТИМОШЕНКО зауважила, що додаткові обмеження швидкості руху можуть бути встановлені виключно при проведенні дорожніх робіт.
“Якщо на дорозі немає ремонтних робіт прописати пряму заборону встановлювати знак “40”, - наголосила ТИМОШЕНКО та додала, що якщо ремонтні роботи проводяться, то вводити обмеження лише на певній ділянці цієї дороги,
повідомляє ТСН.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|