ТИМОШЕНКО минулого тижня попросила народ знову повірити у банки. Нічого, мовляв, в таку лиху годину гроші під матрацом зберігати – їм треба через банківську систему на економіку працювати.
Ех, Юлія Володимирівна, повернути довіру банкам – ідея хороша, правильна. Та тільки пізно пити Боржомі, коли нирки відмовили. Адже тільки за лютий з цих самих банків, у яких зневіритися, і всі вкладники зняли 10 млрд гривень! І це, зауважу, найлінивіші та ті, що туго наздоганяють, вкладники, решта ж знімали не в лютому, а ще до нового року. Скільки зняли за весь період кризи – одному СУГОНЯКО відомо.
Адже, іншими словами, банківська система лежить на лопатках, і не те щоб підвестися, звуку зрозумілого, оптимістичного і те видати не може! При цьому деякі лежачі та напівлежачі банки час від часу піднімають відсотки за доларовими кредитами, вводять штрафи за півгодини прострочення платежу, плату за кожний чих клієнта у своєму відділенні, а в разі чого наймають міцно збитих хлопців з колекторського агентства, щоб виключно по-європейськи поспілкуватися з боржниками. В умовах, коли кожен п’ятий в країні позбувся роботи, такі дії швидше нагадують поведінку шакала який здурів з голоду, який з’їдає на очах у зграї свого підірваного хворобою одноплемінника. Страх[і ділову повагу колег] такі дії, так, вселяють. А ось горезвісну втрачену народну довіру – навряд чи!
Однак довіряти банкам під час кризи – річ, повторюся, гарна. Крім Юлії Володимирівни це розумів ще РУЗВЕЛЬТ, який на банківській довірі[а не на громадських роботах, як думають обивателі] побудував свій план виходу з Великої Депресії для США. Економіці потрібні були гроші. Гроші могли системно видавати у вигляді кредитів банки, які, як і зараз в Україні були обескровленими панічним відтоком депозитів. Американський президент використав весь свій авторитет, щоб змусити громадян знову повірити у банківську систему. У щотижневих радіозвернення РУЗВЕЛЬТ на пальцях пояснював фермерам та іншим redneck’ам, чому це так важливо для країни, щоб відкладена кожною сім’єю сотня баксів зберігалася не під матрацом, а на рахунку у банку.
І це спрацювало, люди повірили.
Після цього, втім, довелося також змушувати банки видавати ці гроші під прийнятний відсоток. Як згадував потім РУЗВЕЛЬТ, переконати десяток банкірів позбутися частини виручки, було набагато важче, ніж переконати 30 мільйонів роботяг віддати у банк останні гроші на збереження. Результати рузвельтівської політики, так само як і його місце в історії США, відомі. Аналогічне місце Юлії Тимошенко в історії України – поки що тумане.
Джерело: Портал Дело
Переклад: Михайло ТЕРЕЩЕНКО, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|