Курс гривні падає, промислове виробництво скорочується, безробіття зростає, отримання іноземних кредитів стає проблемою, рейтинги України знижуються. Між тим у Міжнародному валютному фонді не бачать загрози дефолту країн Центральної та Східної Європи, які найбільше потерпіли від фінансової кризи. Утім, не всі українські експерти такі оптимісти. Дехто з них вважає: якщо керівництво України не вживатиме достатніх антикризових заходів, дефолту не уникнути.
Дефолт – це невиконання обов’язків. Такий стан у кредитних відносинах настає, коли позичальник не виплачує свої борги або платежі. Розрізняють технічний дефолт, коли позичальник не виконує додаткових умов кредитного договору, але це не означає банкрутства, та державний – коли країна не здатна платити запозичення. Яскравий приклад – дефолт у Росії 10 років тому, коли уряд оголосив про припинення платежів із низки зобов’язань, зокрема і державних короткострокових.
Розмови про ймовірність державного дефолту в Україні ведуться давно. Однак і в Кабінеті Міністрів, і в Секретаріаті Президента неодноразово висловлювали впевненість, що Україні дефолт не загрожує.
Ризику дефолту країн Центральної та Східної Європи не бачать і в Міжнародному валютному фонді. На думку керівника Європейського департаменту МВФ Марека БЕЛЬКИ, навіть країни, які перебувають в обмежених фінансових умовах, не відмовляться платити за своїми зобов’язаннями.
Таку заяву одного з чільних чинників МВФ підтримав сьогодні віце-прем’єр-міністр із питань євроінтеграції Григорій НЕМИРЯ. “Ми цінуємо заяву, зроблену паном Белькою, що дефолт Україні не загрожує. Саме такі заяви, а не паніка, яку іноді ми чуємо тут, усередині України, є проявом мудрої державної політики, відповідальної під час кризи”, – каже віце-прем’єр.
За крок до дефолту?
Однак, на думку багатьох експертів, сьогодні Україна таки близька до дефолту, як ніколи.
Для його уникнення керівництву держави необхідно запровадити низку заходів, каже в інтерв’ю Радіо Свобода начальник аналітичного департаменту компанії “Ренесанс девелопмент” Владислав ПЕРЕВИШКО, а саме - отримати міжнародні кредити та внести зміни до державного бюджету.
“Ризик дефолту тільки збільшується. Критерій рейтингових агентств “B” вже передбачає той чи інший рівень дефолту. Якщо не буде налагоджена робота з міжнародними фінансовими організаціями, якщо не буде якісних змін до бюджету, ми отримаємо дефолт”, – застерігає експерт.
А керівники все сперечаються
Тим часом керівництво України продовжує роздуми над отриманням чергового траншу кредиту від МВФ. І ці роздуми традиційно призводять до президентсько-прем’єрських суперечок.
Сьогодні Президент Віктор ЮЩЕНКО звинуватив Кабмін у порушенні кредитної угоди з Фондом. Йдеться про вимогу дотримання показника дефіциту бюджету в межах 1%.
Натомість віце-прем’єр-міністр Григорій НЕМИРЯ заявив, що причиною затримки надання другого траншу кредиту МВФ є небажання Президента підписувати спільну заяву до керівництва Фонду, у якій ідеться про готовність України продовжувати співпрацю в рамках спільної програми. Саме це, за словами НЕМИРІ, є ключовою вимогою МВФ, а зміни до бюджету – другорядною,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|