Так званий антикризовий закон, що набув чинності 13 січня, вказав мешканцям сіл на їхнє місце: біля землі та худоби. Незалежно від того, скільки селянин має землі, чи обробляє він її й чи має з неї дохід, член особистого селянського господарства тепер вважається зайнятим у ньому і не може вважатися безробітним. Таким чином, сільські безробітні мешканці позбавлені права і на допомогу по безробіттю, й на інші послуги служб зайнятості, що ставить в нерівні умови мешканців міст та сіл у нашій переважно сільській області.
Так званий антикризовий закон, що набув чинності 13 січня, вказав мешканцям сіл на їхнє місце: біля землі та худоби. Незалежно від того, скільки селянин має землі, чи обробляє він її й чи має з неї дохід, член особистого селянського господарства тепер вважається зайнятим у ньому і не може вважатися безробітним. Таким чином, сільські безробітні мешканці позбавлені права і на допомогу по безробіттю, й на інші послуги служб зайнятості, що ставить в нерівні умови мешканців міст та сіл у нашій переважно сільській області.
Людей, які раніше одержували допомогу, а тепер втратили це право, на Рівненщині є кільканадцять тисяч. Практично усі, хто живе і зареєстрований в селі, вважаються членами особистого селянського господарства незалежно від розміру земельної ділянки. І не існує механізму виходу зі складу членів цього господарства.
— Є багато різних ситуацій, які демонструють усю несправедливість цієї норми закону, — коментує начальник Рівненського обласного центру зайнятості Іван ТКАЧУК. — Адже є люди, мешканці сіл, які раніше працювали, скажімо, на підприємствах і потрапили під скорочення. Поки працювали, сплачували внески у фонд соціального страхування, і раніше могли звертатися за допомогою до служб зайнятості, тепер — зась. Це ж стосується й випускників сільських шкіл та ПТУ. Якщо у батьків немає грошей заплатити за навчання в інститутах і вони самі не знайшли собі роботи, ми теж не можемо допомогти ні у пошуку роботи, ні у перекваліфікації чи здобутті якоїсь робітничої спеціальності. Раніше до служб зайнятості щороку зверталося близько двох тисяч випускників без спеціальної освіти. Тепер виходить, як не пішов вчитися далі — нехай сидить у селі? Щось подібне було раніше, коли колгоспникам не давали паспортів, аби вони нікуди з села не виїжджали і були мимоволі прив’язані до колгоспу.
Втратили можливість користуватися послугами служб зайнятості також і селяни, які мали сезонні заробітки, й тимчасово зайняті за трудовими договорами. А на мешканців міст, навіть якщо вони й мають у селі землі навіть більше, ніж селяни, ця “антикризова” норма не поширюється, і довідка із сільради про членство в ОСГ їм не потрібна. Сільради ж ведуть облік землі тільки по родинах, вона не розподілена на кожного члена родини окремо. А тому якщо юний мешканець села захоче одержати у сільраді довідку про те, що саме у нього землі немає, йому її не видадуть.
— Облрада звернулася до Президента та Кабміну з проханням вилучити з переліку зайнятого населення членів особистих селянських господарств і пропонує визначити критерії такого членства, — продовжує п. ТКАЧУК. — Ми пропонуємо керуватися розміром земельної ділянки. У Польщі, скажімо, наявність менше двох гектарів землі не дає підстав вважатися таким господарством. До того ж, за нинішніх умов обробіток наявної у користуванні землі не лише не приносить прибутків, а й потребує фінансових затрат. Тому зараз чекаємо на постанову Кабміну.
Автор: Світлана ФЕДАС
Джерело: Рівне вечірнє
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|