Боротьба за стипендію нагадує природній відбір. Моя знайома навчається в Прикарпатському університеті ім. В. СТЕФАНИКА. Скаржиться, що викладачі спеціально занижують оцінки. Дівчині теж не виплатили стипендії. І не тому, що вчиться погано, керівництво вишу висунуло умову – стипендії отримають лише ті студенти, у яких за чотири заліки дві п’ятірки й дві четвірки. Хоча раніше її видавали при середньому балі «чотири». Звичайно, це незаконно. Але хто звертає увагу на закон ? Викладач завжди має рацію. Студенти витрачають стипендію на найнеобхідніші речі: їжу, плату за квартиру чи гуртожиток, проїзд. Тепер багатьох з них позбавили такої допомоги.
Цікаво, що минулого тижня Міністерством освіти і науки було направлено в Кабінет Міністрів проект постанови КМУ “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України з питань стипендіального забезпечення”. Серед пропонованих змін є ціла низка пунктів, що безумовно мають негативно позначитися на соціальному становищі студентства, зокрема пропонується зменшити на 10% розмір звичайної академічної стипендії для студентів, які за результатами семестрового контролю мають середній бал успішності 4.00 - 4.29 за п’ятибальною (або 7.00 - 7.99 за дванадцятибальною) шкалою оцінювання. Виходить, під час економічної кризи вирішили зекономити на студентах… Крім того, запропоновано вилучити абзац чинного Положення, в якому сказано: “Стипендії виплачуються раз на місяць, за літній канікулярний період - повністю до його початку”, що може мати вкрай негативний вплив на регулярність виплат стипендій.
Яка ж ситуація у Коломиї? Я звернулася за коментарем до Галини МИКИТЮК, заступника директора денної форми навчання Коломийського інституту Прикарпатського університету ім.В.Стефаника. Вона каже, що інститут вкладається у виділені кошти. Частково це пов’язано з тим, що студентів, які вчаться на державному, не так уже й багато – 22 особи. Щоправда, не вистачало двохсот гривень, але бухгалтерія їх додала. Я поцікавилась: як би інститут діяв, коли б коштів справді не вистачало на 2-3 студентів? Галина МИКИТЮК упевнена, що вихід завжди можна знайти. І пропонує розділити гроші порівну на всіх трьох. Все ж таки це краще, ніж нічого. А для студентів, які мають академзаборгованість, дають тиждень для її ліквідації. Слід зазначити, що розмір стипендії 530 грн.
Також у деяких навчальних закладах ненормований розклад. Наприклад, студенти вчаться чотири дні на тиждень. При цьому в деякі дні пари в них до 19.30. Пані Галина погоджується, що робити такі речі керівництво вишу не має права, адже згідно з чинним законодавством, робочий тиждень триває 30 годин. Та хто на це зважає? Викладачі складають розклад так, як вигідно їм, а не студентам…
Джерело: Коломийська правда для Коломия ВЕБ Порталу
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|