Популярні знеболюючі ліки заслужено потрапили під вогонь критики. Щоправда, це поки що відбувається у Великобританії. Хотілося б, щоб скандал дійшов і до нас. Адже ліки діють на всіх однаково, а масштаби їх споживання у нас навряд чи менше, ніж в Англії.
Без кайфу. За даними аптечних продажів, ці ліки одні з найбільш купівельних у нас. Мова про комплексні знеболюючі ліки, що офіційно продаються без рецепту і мають у своєму складі кодеїн. Це синтетичний аналог одного з наркотиків, що міститься в опіумному маці. Звичайно, це не самий сильний кайфопостачальник, і великого задоволення від нього не отримаєш, але ніщо наркотичне йому не чуже. Він точно так само викликає залежність. І деякі стають рабами цієї речовини, просто знімаючи регулярно біль.
- Я часто зустрічаюся з такими пацієнтами, - розповідає Еміль ІСАГУЛЯН, кандидат медичних наук, спеціаліст з лікування больових синдромів НДІ нейрохірургії ім. БУРДЕНКО. - Через серйозні проблеми вони часто й тривалий час беруть знеболюючі ліки з кодеїном, інші опіоїди, трамал. І в багатьох розвивається залежність. Перш ніж приступити до лікування, ми відправляємо таких пацієнтів на прийом до нарколога. У нас навіть були випадки, коли ми начебто виліковували пацієнтів від неприємних відчуттів за допомогою електростимуляції, але вони все одно не відмовлялися від регулярного вживання трамала. І не через біль, а просто тому, що не змогли побороти залежність. У свій час цей препарат теж продавався без рецепта. Але зараз це заборонено. Я не проти таких ліків, якщо вони призначаються правильно. Наприклад, коли їх застосовують у онкологічних хворих. Але зараз їх намагаються просувати при радикулітах, невритах, невралгії та інших нейрогенних болях. Доведено, що при таких станах їх потрібно призначати в останню чергу, коли не допомогли інші способи лікування.
Хто старе нагадає … - Препарати з кодеїном у Радянському Союзі можна було придбати тільки за спецрецептом, - розповідає лікар Анатолій ІГНАТЬЄВ. - І у мене просто очі на лоба полізли, коли на початку післяперебудовних 90-х я побачив, як в кіоску в метро вільно продають англійський анальгетик з парацетамолом і кодеїном. Тоді фармацевт переконала мене, що такі препарати дозволено продавати без рецепта. Ця традиція прийшла до нас із Заходу. Там ліки з кодеїном давно продають вільно. Зараз таких ліків дуже багато. Це не тільки анальгетики, але й противокашлеві препарати, у багатьох з них теж є кодеїн - він пригнічує кашель. Багато таких ліки дуже широко рекламують, і ви напевно бачили їх ролики по ТБ.
До речі, в Англії планують заборонити рекламу подібних ліків, а продаж їх різко обмежити. В одній упаковці тепер буде не більше 12 таблеток, і відпускати їх можна тільки після консультації з фармацевтом в аптеці. Це пропозиції міжпартійної парламентської комісії з неправильного використання ліків, що вивчала проблему протягом кількох років.
Комісія, яка працювала під керівництвом доктора і парламентарія Брайана ІДДОНА, виявила чимало просто курйозних випадків залежності від анальгетиків з кодеїном. Наприклад, одна жінка пристрастився до них, коли боролася з болями під час критичних днів. У підсумку вона стала приймати щодня по 40-60 таблеток. Це вкрай небезпечна доза, а для анальгетиків з парацетамолом просто смертельна.
Але точні масштаби кодеїновой залежності залишилися невідомі. Багато хто з жертв кодеїн не усвідомлюють своєї проблеми, як залежність і вкрай рідко звертаються до лікарів. Та й ескулапи не можуть їм допомогти - вони “не в темі”. В Англії їх будуть спеціально навчати лікування таких хворих.
А поки що наркомани мимоволі набагато частіше звертаються за допомогою до друзів по нещастю в Інтернет, там чимало блогів, де обговорюються ці проблеми. Є такі обговорення і в нашому сегменті Інтернету.
Як визначити, чи є у вас залежність від кодеїну чи ні? Перш ніж приймати знеболюючі ліки, прочитайте інструкцію і подивіться, чи є в його складі кодеїн. Віддайте перевагу простим анальгетики без цієї речовини та інших компонентів як фенобарбітал чи кофеїн.
Біль у суглобах, збудження, дратівливість, симптоми, схожі на застуду, - ось типові ознаки розвитку залежності від кодеїну. Прийом препаратів полегшує ці симптоми,
повідомляє Mobus .
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|